Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Výběr úklidové firmy

Výběr úklidové firmy

Fotografie: úklidová služba

Čistá a uklizená kancelář je základ kvalitního pracovního týmu! K životu patří pořádek! Mějte uklizeno nejen doma, ale i venku! Čistota, půl zdraví!…..

Taková, ale i jiná hesla slyšel každý z nás jistě mnohokrát. V televizi i v rádiu a na internetu vyskakují reklamy podobného ražení každou chvíli. Člověk to přechází, říká si, zase nějaká vlezlá reklama. Ovšem, až do té chvíle, než je sám postaven před problém s úklidem a je nucen jej řešit. Pak dá za vděk všem těmto reklamám a nabídkám na úklid kanceláří, domů, bytů a začne hledat tu nejlepší nabídku úklidu, kterou právě potřebuje.

Jak najít tu správnou úklidovou službu

Při hledání úklidových firem v Praze, se nejspíše pořádně zapotíte. Úklidových firem v Praze je totiž nepřeberné množství. Ale jak zjistit, která firma bude kvalitní, která firma nebude předražená, která firma bude vstřícná požadavkům a které firmě věřit?

Úplně nejlepší je, když vám firmu osobně doporučí někdo, komu věříte. Kdo má s takovou firmou osobní zkušenosti. Pokud někoho takového máte, tak máte napůl vyhráno. Pokud takové štěstí nemáte, musíte se spoléhat na veřejně dohledatelné informace a reference. Kvalitní firma má reference a spokojené zákazníky uvedené přímo na svém webu. Zákazníci mohou vložit vlastní komentář, jak byli nebo jsou se službami spokojeni. Což je celkem směrodatné zhodnocení kvality firmy. Kromě těchto hodnocení na sebe nechte působit vzhled jejich webových stránek. Jak jsou přehledné, zda se v nich dobře orientujete a zda je jednoduché najít podstatné informace. Pokud na vás působí chaoticky a nenajdete, co potřebujete, není to právě dobrý první dojem.

Kromě referencí se podívejte také na historii dané firmy. Ideální je, když je na trhu už pár let. Protože nekvalitní firma se na trhu moc dlouho neudrží. Ale za zamyšlení stojí dát šanci i mladé a slušné firmě.

Na webu úklidové firmy můžete najít také různé certifikáty, způsoby a formu jejich práce, jejich systém, kterým se řídí. Hodně napoví i fotografie, které mohou mít na svém webu vloženy. Fotografie zaměstnanců nebo míst, která mají pod svou úklidovou ochranou.

Úklidová firma by vám měla také říct, se kterými kategoriemi úklidu má zkušenosti. Jinak se provádí úklidové práce v Praze ve velké firmě a jinak se provádí úklidové práce např ve zdravotnickém zařízení. Pro úklid výrobních hal, kde se vyskytují specializované stroje, by měla mít firma speciální školení. Stejně tak by seriózní úklidová firma měla být také pojištěná proti poškození majetku i pracovním úrazům, aby případná náhrada škody nešla za vámi. Zkrátka prozkoumat všechna možná úskalí a způsob jejich řešení.

Bez smlouvy to nepůjde

Dříve, než se pro danou úklidovou firmu rozhodnete a začnete využívat jejich služeb, je potřeba ji seznámit se všemi okolnostmi a specifiky míst a prostor, která bude uklízet. Je to důležité, aby se vhodně používaly čistící prostředky a zařízení a vědělo se, zda je firma schopna takového úklidu dostát. Tato specifika a spousta dalších, je třeba potvrdit smlouvou. V ní musí být mimo jiné uvedeno, jak často firma bude provádět větší úklid, které činnosti budou zahrnuty do každodenního úklidu nebo zda bude pravidelný úklid pouze 1x týdně. Nebo, jak bude probíhat úklid pracovních stolů a respektováno soukromí pracovníků. Jiné podmínky budou, pokud si zajistíte úklidové služby v Praze ve vaší firmě a jiné při zajištění úklidu v domácnosti.

Facility management

Poměrně často mají úklidové firmy na svém webu uveden termín Facility management. Jak říká vedoucí pracovník firmy Westpoint, veřejnost si pod tímto pojmem představuje správu nemovitostí. Ale co v sobě skrývá tento termín ve skutečnosti? Firma Westpoint, která zajišťuje úklidové služby nejen v Praze, ale i v ostatních krajích, má velké a dlouholeté zkušenosti s ostrahou objektů, s technickými službami, s úklidovými službami, se zabezpečením objektů kamerovým systémem, se zásahovými skupinami, a díky tomu přesně ví, co termín Facility management znamená. Všechny tyto vyjmenované obory pod Facility management spadají. A nejen tyto. Dá se říci, že je to komplexní péče o celý objekt, včetně jeho okolí, komplexní správa celé organizace. Balíček profesionálních služeb různých oborů. Zjednodušeně řečeno, pokud si najmu firmu, která zajišťuje Facility management, najmu si současně více služeb v jednom. Je přínosnější, když se o dům, objekt, firmu, organizaci, stará pouze jeden dodavatel služeb, než více různých. Pak už záleží jen na vás, které služby budete využívat a není vyloučeno, že si jich sami časem objednáte více.

Motto na závěr

Uklízet se dá všude a všechno. Spíše je to nutnost. Bez úklidu a čistoty nelze existovat. Není to jen záležitost lidí, stačí se podívat v přírodě na zvířata, např na ptactvo, jak si uklízí hnízda, když jsou v něm ptáčata. A když se nám nabízejí firmy a služby, které tuto nutnost vyřeší, proč tuto nabízenou možnost nevyužít.