Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Proč si pořídit tyčový mixér s dalším příslušenstvím?

Proč si pořídit tyčový mixér s dalším příslušenstvím?

V kuchyni má snad každý celou hromadu různých spotřebičů, mezi nimiž se jistě skrývá i mixér.

Klasický stolní model ovšem nevyhovuje všem. Mnoho lidí dává raději přednost tyčové verzi. Ta je totiž v mnoha ohledech lepší. Dvojnásob to platí, pokud se mixér dodává i s dalším příslušenstvím.

Zaberou méně místa

Tradiční stolní mixéry jsou stále poměrně oblíbené, avšak stále častěji je nejen v českých kuchyních nahrazují jejich tyčové variace. Klasický stolní mixér sice umí vzít za práci, avšak obvykle se hůře čistí a také zabírá poměrně hodně místa. To je nepříjemné i ve větších kuchyních, natož pak na malém prostoru.

Navíc s tyčovým mixérem není problém zmixovat právě připracované jídlo, aniž by bylo nutné ho zbytečně přelévat do další nádoby, kterou je následně potřeba vyčistit.

Tyčový mixér takto může velmi rychle a snadno udělat hladké pyré, rozmixovat polévku či vyrobit jednoduchou majonézu. Mixovací nástavec lze následně rychle opláchnout pod tekoucí vodou, případně ho vložit do myčky na nádobí.

Příslušenství

Samotný tyčový mixér je velmi užitečný. Když se ovšem navíc koupí i s příslušenstvím, stává se z něj univerzální kuchyňský robot. Tyčové mixéry se často dodávají i s různými doplňky, jako jsou například nástavec na výrobu pyré, šlehací metla, nádoba na sekání potravin nebo food processor.

Díky těmto doplňkům je reálné s tyčovým mixérem sekat a strouhat zeleninu a ovoce, drtit led či krájet rozličné potraviny. Silnější mixéry dokonce zvládnou zpracovat i těsto na pečivo.

K tomu je však nutné si pořídit opravdu kvalitní stroj se vším všudy. Takovýmto přístrojem je například tyčový mixér Braun MultiQuick 9, který všechny výše zmíněné vlastnosti má. V balení se totiž nachází nejen samotný tyčový mixér, ale i sada velmi užitečných doplňků.