Přeskočit na obsah
Domů » JÍDLO » Jak si připravit jakýkoliv druh kávy v domácích podmínkách?

Jak si připravit jakýkoliv druh kávy v domácích podmínkách?

Káva patří celosvětově mezi nejoblíbenější nápoje. Není se čemu divit – dodává nám energii, zlepšuje náladu a přináší s sebou řadu zdravotních benefitů (prevence proti neurodegenerativním nemocem, antioxidační účinky). Nemluvě o sociálním významu společného pití kávy. 

Jak si ale snadno připravíte oblíbený nápoj v domácích podmínkách?

Jako profesionální barista

Chcete si dát svou oblíbenou kávovou specialitu? V takovém případě nemusíte běžet do nejbližší kavárny. S pomocí správného vybavení je totiž domácí příprava kávy úplná hračka. Nezáleží na tom, jestli máte rádi espresso, cappuccino, americano nebo třeba caffé latte.

Základem úspěchu jsou samozřejmě kvalitní kávová zrna, která si namelete těsně před samotnou přípravou nápoje. Ta musí přijít do opravdu kvalitního kávovaru, který si hravě poradí s několika způsoby zpracování. A právě výběr kávovaru dělá lidem vrásky na čele. Jaký tedy vybrat?

Správný kávovar

Tato šikovná zařízení se dělí na dva základní druhy.

Prvním z nich jsou pákové kávovary. Ty vyžadují trochu více práce s přípravou kávy. Jsou zkrátka činnosti, s nimiž si automaticky neporadí. Pokud pro vás ale příprava kávy znamená jakýsi rituál, jste na správné adrese.

Další možností je plnoautomatický kávovar. Ten nejčastěji najdete v profesionálních kavárnách. Má totiž jednu jasnou výhodu – poradí si s úplně celým procesem přípravy různých kávových nápojů. Stačí jen zmáčknout jedno či dvě tlačítka. Pokud ráno pospícháte a nechcete ztrácet čas, pak si raději zvolte tuto možnost.

Nejlepší bude, když si sami prohlédnete aktuální výběr ověřených kávovarů. Mrkněte se na webové stránky De’Longhi (stačí rozkliknout odkazy výše).

Na závěr je důležité si uvědomit, že správný výběr kávovaru závisí na vašem životním stylu a preferencích. Ať už si vyberete jakýkoliv typ, vždy mějte na paměti, že klíčem k dokonalému šálku kávy je čerstvost zrn a umění jejich správného zpracování. Příprava kávy doma může být nejen snadná, ale i zábavná. Udělejte si z toho rituál, který obohatí každý váš den.