Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Vybavte se na jaře: Jak osvěžit svůj úklidový arzenál pro novou sezónu

Vybavte se na jaře: Jak osvěžit svůj úklidový arzenál pro novou sezónu

Příchod jara vyzývá ke komplexnímu úklidu domácnosti. Je totiž ten správný čas na to, abychom se zbavili přebytečných věcí a úklid domácnosti vzali pěkně od podlahy. Na následujících řádcích si tedy povíme, čím oživit náš úklidový arzenál, aby byla naše domácnost ve formě. Čtěte a nechte se inspirovat společně s námi!

Proč je důležité aktualizovat úklidové nástroje?

Chceme-li, aby se naše domácnost po zimě blýskala, musíme si k tomu obstarat i kvalitní čistící prostředky a solidní úklidové nástroje. Bez těch to totiž rozhodně nepůjde. Na jaře tak prozkoumejte svůj úklidový arzenál a zjistěte případné škody. Některé nástroje na úklid mohou být již značně poničené a opotřebované. Na uklízení se vám bude vždy hodit několik prachových hadříků, houbičky s různou strukturou, papírové utěrky a rukavice. Díky aktualizování úklidových nástrojů docílíte větší efektivity při uklízení. Práce vám půjde lépe od ruky a nebudete se muset obávat, že ve vaší domácnosti zůstane špína a přebytečné bakterie. S novými nástroji to opravdu nehrozí.

Jarní inventura stávajícího vybavení!

Abychom dobře uklidili, musíme dostat do formy i stávající vybavení. To se totiž časem také opotřebovává. Sem tam je tedy nutné dotáhnout nějaký ten povolený šroubek na úklidovém nástroji, popř. je nutné přikoupit nové hadry na mop nebo obměnit nástavce na smeták apod.. Hygiena by měla být totiž vždy na prvním místě. Aby bylo doma dokonale uklizeno, je k tomu třeba funkční a kvalitní vybavení. Tečka!

Jaké jsou obecně doporučené nástroje a technologie pro jarní úklid?

Na jarní úklid si rozhodně obstarejte kvalitní mop, vysavač a stěrku na okna. Tu následně využijete i na sprchové kouty v domácnosti. Obecně se doporučuje, abychom si nejdříve vytvořili úklidový plán domácnosti. Nic by se nemělo dělat nahodile a chaoticky. Díky tomu domácnost efektivně uklidíme a nezapomeneme ani na skrytá zákoutí, která nejsou tolik na očích. Při jarním úklidu postupujte vždy shora dolů. Máte-li patrový dům, začněte nejdříve nahoře. Stejné pravidlo platí při utírání prachu. Mějte také na paměti, že moderní technologie hýbou světem. V dnešních dnech si můžete spoustu práce při úklidu ušetřit. Na trhu jsou pro nás k mání nejrůznější smart přístroje, které za vás efektivně vysají i vytřou domácnost. Je tedy jen na vás, zda se přikloníte k úklidu s klasickými tradičními nástroji nebo váš arzenál rozšíříte o nějakou ty chytrou novinku.

Jak nejlépe vybírat nové vybavení na úklid?

Úklidové vybavení bychom měli vybírat na základě několika důležitých kritérií. Zajímat by nás měla velikost našeho bytu či domu. Dále je nutné nakupovat úklidové prostředky a náčiní s ohledem na materiál, z kterého jsou povrchy v naší domácnosti vyrobené. Jiné přípravky na úklid budete potřebovat na dřevěnou podlahu a jiné zase na keramickou dlažbu. Vybavení na úklid by mělo být pevné a odolné. Díky tomu ho nebudete měnit každou chvíli a dobře poslouží svému účelu.

Jak správně udržovat a pečovat o nové nástroje?

O nové vybavení na úklid bychom pak měli i vhodně pečovat. Po úklidu sejměte z mopu hadru a důkladně ji vyperte. To samé platí o prachových hadrech. Jestliže zůstanou na dně mopu nečistoty, dejte si tu práci a dostaňte je z něj. Příliš znečištěné houbičky vyhoďte a vyměňte je za nové. Úklidové nástroje i přípravky pak uschovejte na stinné a suché místo.