Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Úklid domácností není sranda – máme tipy, jak si ho zpříjemnit

Úklid domácností není sranda – máme tipy, jak si ho zpříjemnit

Fotografie: úklid domácnosti

Málokdo se řadí mezi šťastlivce, které baví uklízet. Většinou je úklid, zvláště ten generální, považovaný za nutné zlo. Také vás tak nebaví uklízet? Cítíme s vámi. Naštěstí máme pár tipů, které vám mohou nenáviděný úklid alespoň trochu zpříjemnit. Tak čtěte – začínáme tahat esa z rukávu.

Vytvořte si osobní „uklízecí playlist“

Vytvořte si speciální playlist, který vás donutí zpívat, tančit, prostě si užívat, ať děláte cokoliv. Z nepříjemné činnosti se tak stane činnost minimálně snesitelná. Ať už posloucháte hudbu na jakékoliv platformě, většina z nich jistě nabízí tvorbu osobních playlistů. Sestavte si ten svůj předem.

Pokud budete muset po každé písničce utíkat k mobilu, svlékat si gumové rukavice nebo se jinak rozptylovat, efektivitě práce to neprospěje. Naopak playlist, který na vás hrne jeden oblíbený hit za druhým, vám pomůže zapomenout na to, že vás to, co děláte, vlastně moc nebaví.

Zaměstnejte hlavu podcastem

Pokud nejste na hudbu, zkuste podcasty. Mluvené slovo sice nemá ten rytmus, který by v nás hned probouzel nejlepší tanečníky disko, ale na druhou stranu, pokud vás podcast chytí, už vás nepustí. A to při úklidu potřebujete jako sůl. Podcast na zajímavé téma zaměstná vaše myšlenky tak, že si ani neuvědomíte, že už myjete páté okno.

Ukliďte brzy ráno – budete to mít za sebou

Když máme nějakou neoblíbenou činnost, většinou je nejlepší ji zařadit hned ráno. Nepříjemné věci je potřeba udělat co nejdřív a rychle – jako když strháváte náplast. Nebaví vás cvičení? Vyběhněte na svoji trať hned ráno, ať nenasbíráte výmluvy. Celý den vás pak bude blažit pocit, že už to máte za sebou a zvládli jste to. Stejné je to s úklidem. Když si ho odbydete brzy ráno nebo dopoledne, můžete se už při něm těšit, jak se za něj odpoledne něčím odměníte.

A pokud vám úklid nedokáže zpříjemnit vůbec nic, máme jeden tip k nezaplacení – přenechte ho expertům na úklid domácností. Ušetříte si tak stres, starosti i čas. A uvidíte, že si pocit z naklizené domácnosti budete opravdu užívat!