Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Pojistěte si majetek a nestrachujte se o svůj domov

Pojistěte si majetek a nestrachujte se o svůj domov

Být bez práce? Nebo slyšet od lékaře závažnou diagnózu? Jistě každý se někdy zamyslel nad tím, co by se stalo, kdyby se život začal ubírat zcela jiným směrem. Zatímco tyto otázky vyvolávají u lidí úzkost, strach o domácnost mívá jen málokdo.

Češi patří mezi lehkovážnější národy, které často nemívají pojištěné své nemovitosti, případně mají zastaralé pojistky, které nepokryjí náklady v současných cenách. Přehlížení majetkových záležitostí může vést k velkým problémům a při náhlých přírodních katastrofách nebo domácích nehodách zcela vysát domácí rozpočet. Jak chránit svůj majetek co nejlépe?

Katastrofa pro rodinné finance

Představte si, že přijdete domů a bytem se valí voda z prasklé hadice od myčky. Zničené podlahy a k tomu vytopení sousedé pod vámi. Škody se mohou při současných cenách u vodovodních havárií, které patří ve statistikách mezi nejčastější, vyšplhat do statisíců. Máte je na svém bankovním účtu? Asi těžko, že?

A co teprve situace, kdy navštíví váš domov oheň nebo vítr zničí na rodinném domě střechu? Na tyto katastrofické situace se nelze dostatečně připravit a přírodním živlům nelze poroučet, proto je jedinou možnou ochranou kvalitní majetkové pojištění. V zásadě jde o pojištění nemovitosti a domácnosti.

Komplexní ochrana domova

Jaký je rozdíl mezi pojistnými produkty, které se vztahují k domovu? Pojištění nemovitosti se týká samotné budovy a pevných součástí, jako jsou zdi, stropy, podlahy, střecha a rozvody. U druhého pojistného produktu (pojištění domácnosti) se krytí týká vnitřního vybavení bytu či domu, což platí pro nábytek, osobní věci, jako je oblečení, dále sportovní vybavení, knihy nebo cennosti.

Laici snadno obě pojištění zamění, proto SV pojišťovna nabízí jedinečný pojistný produkt, který chrání komplexně. Pro sjednání stačí znát identifikační údaje o pojistníkovi a o samotné nemovitosti nebo domácnosti a výměru v metrech čtverečních. Z té se vypočítá paušální pojistná částka, která zamezí riziku podpojištění.

24hodinová asistence i pojistka na blbost

Mezi další benefity tohoto pojistného produktu se určitě řadí 24hodinová asistenční linka, která funguje po celých sedm dní v týdnu. Na linku se hlásí škodné události, současně poskytuje pomoc s instalatérskými, zámečnickými, elektroinstalačními nebo klempířskými službami.

Součástí pojistky je rovněž pojištění občanské odpovědnosti, kterému se přezdívá pojistka na blbost. Kryje škody, ke kterým dochází nechtěně při každodenních činnostech. Může jít o rozbitý spotřebič v obchodě drcnutím nákupního vozíku i o roztříštěné zrcadlo v hotelovém pokoji či o nehodu na sjezdovce, kvůli které skončí jiný lyžař v nemocnici a žádá uhradit náklady léčby. Výhodou je celosvětová platnost této pojistky a to, že platí pro všechny členy domácnosti.