Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Káva jako od baristy? S kávovary od De’Longhi tedy určitě!

Káva jako od baristy? S kávovary od De’Longhi tedy určitě!

Vůni čerstvě pražené kávy odolá málokdo. Obzvláště po ránu, kdy tento lahodný nápoj doprovází spoustu z nás.

Tytam jsou doby, kdy jsme dobrou kávu dostali jen v kavárně a mnohdy ani tam ne. Káva už rovněž není jen turek nebo ta granulovaná zalitá horkou vodou. Moderní kávovary vám dnes stisknutím jednoho tlačítka připraví silné espresso, lahodné cappuccino, macchiato i perfektní flat white. Příprava kávy zkrátka snad nikdy nebyla jednodušší. A jaký kávovar zvolit?

Automatické kávovary

Nechcete mít s přípravou kávy žádnou práci? Chcete ke svému kávovaru jen přijít, zapnout ho, nasypat do něj zrnka kávy, nalít do nádobky mléko a o zbytek se nestarat? Máte možnost. Stačí si pořídit některý z automatických kávovarů. Automatické kávovary De’Longhi jsou v tomto segmentu trhu naprostou špičkou. Například model Maestosa perfektně mele kávová zrna i připravuje mléčnou pěnu. A těch druhů káv, které vám připraví. Americano, cappuccino, ale i lahodnou čokoládu a krémovou studenou kávu. Také byste si dali?

Pákové kávovary

Rádi byste při přípravě kávy přiložili ruku k dílu? Svůj šálek si připravili jako profesionální barista? Cesta k takové kávě vede přes pákové kávovary fungující na principu vysokého tlaku, který tlačí vodu kávou v páce. Tu nejprve musíte umlít, a to ideálně na nejjemnější stupeň, aby ji kávovar měl šanci přetlačit. Pákové kávovary jsou nejvíce používané v kavárnách.

8 hrubostí a 3 teplotní profily

Pákový kávovar dnes není nijak drahou záležitostí, kvalitní model dnes pořídíte i za 15 tisíc korun. Například model La Specialista Arte Avo, který je na e-shopu De’Longhi k sehnání od 14 990 Kč , umožňuje nastavení až osmi hrubosti mletí. Vybírat můžete ze 3 teplotních profilů a k tomu aktivně ovládat teplotu. I tento kávovar zkrátka bude tou správnou volbou.