Káva pro chvíle pohody

Káva je oblíbeným nápojem s dlouhou historií. Již více než pět set let pomáhá uspokojovat naše chutě, dodává nám energii a povzbuzuje nás k lepším výkonům. Nikdy v minulosti ale neexistovalo tolik možností, jak si kvalitní šálek s charakteristicky vonícím nápojem a bohatou pěnou připravit, a to dokonce v pohodlí svého domova. Jenže, jak si vybrat kávovar, který bude přesně odpovídat vašim představám a vykouzlí nápoj, který potěší všechny vaše chuťové buňky?

Typický „kafař“ nebo fajnšmekr?

Sortiment je víc než široký, takže si vybere závislý kávomilec i občasný konzument. Typický „kafař“, který pije svůj oblíbený horký nápoj po litrech, preferuje spíše jeho slabší verzi a nelpí na výrazné chuti ani aromatu, sáhne po klasických kávovarech na překapávanou kávu. Avšak opravdový kávový fajnšmekr, který touží po dokonalosti a chce proniknout do tajů přípravy lahodného moku, upřednostní pákové kávovary. Právě ty totiž umožňují mít celý proces přípravy aromatického černého povzbuzováku skvěle pod kontrolou a pevně ve svých rukou. Obvykle na tyto přístroje narazíte v kavárnách, restauracích nebo cukrárnách, avšak s rostoucí kávovou osvětou se čím dál častěji stávají také nezbytným vybavením řady domácností. Pokud rádi zkoušíte nové druhy kávy, objevujete nové chutě, vůně a možnosti, s přípravou si chcete vyhrát a jste ochotni investovat trochu času a energie, pak pro vás budou správnou volbou.

Espresso či cappuccino?

Při výběru kvalitního kávovaru nehleďte pouze na cenu a typ, pídit byste se měli také po dalších informacích. Všímejte si hlavně tlaku, který je přístroj schopen vyvinout – minimální hodnota by měla být alespoň 9 barů, u běžných kávovarů se pohybuje kolem 15. Toužíte-li ale po opravdu intenzivní chuti a bohaté krémové pěně, pak sáhněte po přístroji ES-250K od společnosti Orava, který disponuje tlakem 20 barů. Příprava kvalitního espressa je s ním velmi jednoduchá a rychlá. Pokud spěcháte a nemáte čas, pak jistě oceníte, univerzálnost kávovaru, umožňuje totiž nejen použití mleté kávy, ale i té porcované. Ba co víc, lahodný nápoj vyčaruje i z kapslí. A protože se jedná o kávovar multifunkční, snadno pomocí něj vyrobíte také oblíbené mléčné nápoje, třeba lahodné cappuccino. Tak, vychutnejte si svou chvilku pohody až do dna!

Více informací najdete na http://grandecoffee.cz/ .

Facebookové komentáře

Přidat komentář