Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Vyrazte za krásnou zimou na Šumavu

Vyrazte za krásnou zimou na Šumavu

Šumava je půvabné místo, kam turisté míří během jakéhokoliv ročního období. Především zimní měsíce jsou v horských oblastech kouzelné, protože všudypřítomný sníh a mráz proměňují přírodu k nepoznání. Ledovcová jezera najednou vypadají jako křišťálová zrcadla, zamrzají taktéž říčky a rašeliniště a okolní louky jsou pokryté bílou peřinou.

Pokud tedy hledáte zimní pobyt, napište si na svůj seznam také Šumavu, protože si vás podmaní po všech stránkách.

Bruslařská magistrála na Lipně

Patříte mezi milovníky bruslení? V takovém případě je pro vás připraveno 12 kilometrů bruslařské dráhy na lipenské přehradě. Jestliže jsou zimní podmínky příznivé, potom dosahuje dráha až 38 kilometrů. Pravidelně je kontrolována síla a stabilita ledu, přičemž doporučuje se alespoň 17 až 18 centimetrů.

V případě, že je ve vašem hledáčku ubytování na Šumavě, můžete zavítat třeba do Kdyně, Tlumačova, Domažlic, ale i Trhanova. Jedná se o obce s dobrou dostupností a pestrou nabídkou ubytovacích zařízení.

Skialpinismus i na Šumavě

Připravte se na alpský zážitek, přičemž v okolí Špičáku byly připraveny skitouringové trasy, o které se stará vysokohorská služba. V současné době existuje sedm skialpinistických tras s rozmanitými délkami i obtížnostmi, přičemž dohromady se jedná o 48 kilometrů.

Šumavská magistrála

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na lyžařskou Šumavskou magistrálu, jež vede od Železné Rudy až k Lipnu. Provede vás nádhernými částmi pohoří. Dovolená na Šumavě pak bude mít ještě větší kouzlo, pokud magistrálu zdoláte.

Najděte si tedy ubytování v předstihu, protože v zimních měsících se termíny poměrně rychle plní. Ať už prahnete po horské chatě, nebo spíše nadstandardním hotelu, vybrat si můžete z různých úrovní ubytování na Hotel.cz. Budete nadmíru spokojení s nabídkou ubytovacích možností.