Výběr autobaterie záleží na typu vozidla i dalších parametrech

Jako majitele automobilu či jiného motorového vozidla vás určitě někdy čeká nákup nové autobaterie, jež je důležitou součástí strojů. Jenže výběr nemusí být tak jednoduchý, jak se vám na první dojem může zdát. Je nutné si všímat několika věcí.

Velikost a šířka není hlavním problémem

V první řadě jde o rozměry autobaterie. Pokud používáte vozidlo, které bylo přímo vyrobené pro evropský trh, pak byste neměli mít potíže. Většina aut či motorek totiž používá baterie se stejnými rozměry, případně jen o pár milimetrů odlišnými.

Dejte si pozor na kapacitu a další vlastnosti

Větší zřetel je nutné dát na kapacitu autobaterie. Je totiž rozdíl, zda vlastníte auto na benzín, nebo jde o dieselový typ. Druhá zmiňovaná kategorie je totiž náročnější, proto je třeba zvolit takový typ baterie, jež má kapacitu alespoň kolem 70 Ah.

Co se týče napětí, máte vystaráno, protože dnes už se vyrábějí prakticky všechny modely s napětím 12 V. Samozřejmě jsou k dostání i baterie se 6 V, které jsou určené pro starší typy vozidel.

Odborníci mohou dále nalézt specifikace autobaterie podle typu auta, ale také například podle toho, jaký startovací proud zařízení dokáže vyvinout. Opět zde platí, že u dieselových motorů se vyplatí investovat do autobaterie, která má vyšší údaj o tomto proudu.

Kde pořídit novou baterii do motorového vozidla?

Baterie do osobních i nákladních automobilů, motocyklů, ale třeba i do zemědělských strojů se dnes už bez problémů dají pořídit na internetu. Bohatou škálu produktů naleznete například na webu nekvinda-obchod.cz. Veškeré nabízené produkty jsou skladem, obchod tedy může garantovat jejich doručení na vámi uvedenou adresu do 2 dnů, a to zdarma. Jde o eshop, který je mezi zákazníky oblíbený, což dokazuje i fakt, že se v něm za rok prodá více než 15.000 kusů autobaterií. Modely jsou vyrobené od předních světových výrobců z celého světa. Máte tak jistotu, že vám zakoupená autobaterie vydrží po mnoho let a budete se na ni moci plně spolehnout.