Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Stavět v zimě? U dřevostavby se to dokonce vyplatí!

Stavět v zimě? U dřevostavby se to dokonce vyplatí!

Klasický zděný dům se v zimě stavět nedá. A některé technologie vyžadují dokonce takzvané promrznutí stavby, takže se celý proces výstavby domu protáhne na několik let. Celoroční dřevostavba tohle nevyžaduje. Dokonce se v zimě může stavět i rychleji a levněji, než v létě.

Proč se v zimě vyplatí?

Stavba v zimě se vyplatí především proto, že Pineca.cz, česká pobočka jednoho z největších výrobců montovaných dřevostaveb v Evropě, dává podzimní a zimní slevy. Dřevostavba pod 1,5 milionu? I takových pár seženete! Navíc se rodinná dřevostavba dá stavět i v mrazu. A snazší je i sehnat pracovní sílu, protože pracovníci mají mimo stavební
sezonu více volného času. A i kdybyste nesehnali, Pineca dodává dřevostavby v podobě perfektně připravených dílů, které dokážou správně složit i manuálně zdatní laici. Navíc si montáž můžete objednat spolu s materiálem.

Jak dlouho trvá stavba dřevostavby?

Montovaná dřevostavba patří ke stavbám, které postavíte nejrychleji! Zatímco u zděné stavby trvá její postavení zpravidla 1 až 3,5 roku, u dřevostavby jsou to týdny. Pokud plánujete podsklepení nebo chcete betonové základy, limituje vás pouze rychlost jejich výstavby. Základy je třeba řádně vyměřit, vykopat, vylít betonem a zaizolovat a pak trvá
minimálně měsíc, než beton řádně vytvrdne. Samotné dokončení dřevěné stavby nad nimi už lze zvládnout i během několika dnů. Úplně nejrychleji malá montovaná dřevostavba vyroste na zemních vrutech. To pak může vyrůst na zelené louce i do týdne.

Dřevěné domy od A do Z – Jak a proč stavět svépomocí z nejstaršího materiálu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *