Šicí stroj pro moderní ženu

Každá správná hospodyňka by měla mít doma šicí stroj. Nemusí nutně sloužit k šití oděvů pro celou rodinu, ale pro úpravu oděvů, zašívání děr či zkrácení záclon se víc než hodí. Je to jednoduché a nemusíte s každou maličkostí chodit za profesionální švadlenou. Ve výsledku vám šicí stroj přinese mnoho radosti a uspokojení nad vlastní šikovností. A když vás začne šití a tvoření vlastnoručně ušitého a upraveného oblečení bavit, můžete si pořídit další doplňkové pomocníky, a to coverlocky, overlocky a vyšívací stroje.

Co by měl umět váš šicí stroj?

Šicím strojem určitě uděláte radost každé ženě, pokud však uvažujete nad dárkem pro maminku, babičku, manželku nebo tchýni, vyberte toho správného pomocníka do domácnosti, se kterým bude radost pracovat. Na co se při výběru a koupi zaměřit? Klasické šicí stroje by měly bez problémů zvládnout šít tenké a elastické materiály, stejně tak hrubší plátna a riflovinu, na výběr by mělo být z několika druhů stehů. Vybírejte stroj podle využití pro začátečníky, kde by měla být práce s ním co nejsnazší, až po pokročilé mašiny pro profesionální švadleny a ženy, které mají s šitím mnoho letitých zkušeností. Na výběr máte mechanické a elektronické šicí stroje.

Overlocky a coverlocky pro pečlivé začištění látky

Overlocky jsou speciální šicí stroje, které mají za úkol dokonalé začištění švů. Dokáží stříhat, začišťovat a zároveň sešívat různé materiály, vhodné jsou pro pleteniny a strečové materiály. Coverlocky zvládnou zakončení okrajů zespodu speciálním krycím, tzv. prádlovým stehem. Při úpravě délky rukávů, tepláků nebo triček jsou overlocky nepostradatelné. Domácí šicí stroje BROTHER patří k renomovaným a tradičním značkám na světovém trhu a s jejich sortimentem určitě chybu neuděláte. Díky kvalitnímu šicímu stroji vás šití začne bavit, třeba vytvoříte krásné bytové doplňky, ušijete ložní povlečení nebo vyrobíte hračky pro děti jako dárek.