Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Jak vybrat vysokozdvižný vozík?

Jak vybrat vysokozdvižný vozík?

Při výběru vysokozdvižného vozíku neexistuje univerzální řešení, protože je nezbytné zohlednit hned několik důležitých faktorů. S jakým materiálem pracujete? Jaké jsou rozměry pracovního prostoru? Odpovědi na dané otázky jsou klíčové pro výběr vhodné manipulační techniky.

Pokud zvolíte špatné manipulační vozíky, pak nezvládnou například hmotnost vašich nákladů, a to je obrovská chyba.

Dostatečná nosnost

Jestliže hledáte vysokozdvižné vozíky, pak si dávejte pozor na jejich nosnost. Manipulační technika by měla zvládnout hmotnost nákladů, které potřebujete přemisťovat z místa na místo anebo skladovat. V případě, že se pokusíte zdvihnout těžší náklad, než vozík ve skutečnosti zvládne, můžete ho nenávratně poškodit a taktéž ohrozit sebe i své zaměstnance.

Pro určení správné nosnosti si zjistěte hmotnost nejtěžšího nákladu, který budete potřebovat zdvihnout. Poté k hmotnosti připočtěte 10 %, aby bylo zohledněno možné kolísání hmotnosti mezi jednotlivými náklady.

Přijatelná cena

Samozřejmě je nezbytné zvážit i cenu vysokozdvižného vozíku, avšak důležité je si uvědomit, že nejnižší cena nemusí být vždy nejlepší nabídkou. Ujistěte se, že získáváte kvalitní a odolný stroj, protože jinak byste za opravy a údržbu utratili mnohem více peněz. Stejně tak uvažujte, pokud potřebujete paletové vozíky či nízkozdvižné vozíky.

V tomto segmentu působí společnost EUROlift CZ, která má širokou nabídku manipulačních vozíků, manipulační techniky a vysokozdvižných i paletových vozíků. Divize manipulační techniky zajišťuje vše od výroby přes dovoz vozíků v rámci celé Evropské unie až po pronájem. Jestliže nechcete utrácet vysoké částky za techniku, nabízí se vám bazar pověřené manipulační techniky.

Podívejte se tedy na stránku společnosti EUROlift CZ. Budete nadmíru spokojení.