Přeskočit na obsah
Domů » AUTO MOTO » Jak rychle a dobře uklidit a vysát auto? Důležitý je postup i výběr hubic

Jak rychle a dobře uklidit a vysát auto? Důležitý je postup i výběr hubic

Všichni máme rádi pořádek. A to nejen doma, ale i v našem autě. Na botách si do auta nnosíme bahno a jiné nečistoty a prach se neustále usazuje nejen na palubní desce. Proto je nutné interiér auta alespoň občas vysát a uklidit.

Vyčistit ho sám nebo s pomocí odborníků?

Jednou z možností je svěřit naše auto odborníkům, kteří vyčistí nejen interiér auta, ale naleští ho i zvenku. Díky jejich šikovnosti může i starší auto vypadat jako nové. Za tyto služby se platí a dopřát takovou péči svému autu každý měsíc asi bude náročné pro vaši peněženku.

Můžete se také zastavit na čerpací stanici nebo u samoobslužné myčky aut, kde naleznete stojan s vysavačem na úklid interiéru auta. Za pár korun si tu pak můžete alespoň nejhorší nečistoty z interiéru vysát a auto jakžtakž vyčistit. Pokud ale chcete auto dobře a v klidu vyčistit, doporučujeme použít vlastní vysavač.

Než začneme vysávat…

Než se pustíte do vysávání, setřete vlhkou utěrkou prach z palubní desky, volantu a výplně dveří. Předejdete tak zvíření prachu po vysátí vysavače. S vysáváním nejen v autě vám mohou pomoci hrncové hobby vysavače. Mají dostatečně silný sací výkon, velký objem odpadní nádoby a můžete na ně nasadit široký sortiment příslušenství a hubic, které vám mohou s úklidem pomoci. Ve většině případů bývají některé minihubice již ve výbavě vysavače. Pokud chcete vyčistit všechny povrchy v autě a dostat se i do špatně dostupných míst, můžete si pořídit i speciální hubice.

Speciální hubice na úklid auta

Úzká štěrbinová hubice

Pokud chcete vysát vašeho čtyřkolového kamaráda důkladně, bez této hubice se asi neobejdete. Je ideální pro úklid úzkých prostor, jako je prostor pod sedadly nebo prostor mezi palubní deskou a oknem, kam se jiné hubice nedostanou. Ještě lepší pro úklid auta může být extra dlouhá štěrbinová hubice. Takové hubice jsou většinou ohebné, aby s nimi bylo možné vysát opravdu každé zákoutí. Dlouhé ohebné štěrbinové hubice jsou často zakončeny snímatelným kartáčkem na čištění choulostivějších povrchů.

Krátké i dlouhé ohebné štěrbinové hubice využijete nejen v autě, ale také v domácnosti.

Malé rotační kartáče

Pokud ve voze vozíte své domácí mazlíčky, jistě víte, že odstranění jejich chlupů ze sedaček a koberečků v autě není jednoduché. Malý rotační kartáč vám může práci výrazně ulehčit. Jednoduše vyčeše všechnu srst ze sedaček a vejde se i tam, kde by se s velkým rotačním kartáčem špatně manipulovalo.

Ploché minihubice

S úklidem nejen auta vám můžou pomoci i ploché minihubice pro vysavač. Plochá tryska u těchto hubic zrychluje průtok vzduchu a vysavač pak lépe saje. Tyto hubice jsou navíc často opatřeny červeným sběrným páskem, který pomáhá z povrchu vyčesat dlouhé nitě, vlasy a zvířecí srst. Využít je můžete i v domácnosti, třeba na vysávání čalouněného nábytku.

Sada hubic se vám vyplatí

Můžete dokonce využít speciální sady výše zmíněných hubic, které jsou určené přímo pro vysávání aut. Je to často cenově výhodnější než nakupovat všechny potřebné hubice jednotlivě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *