Rybářské potřeby i odborné články přehledně na webu Rybaření.cz

Začínající rybářská sezona znamená pořádný průvan v pomůckách každého rybáře. Rybářské potřeby si zaslouží důkladnou inventuru, kterou podstupuje každoročně leckterý zkušený lovec ryb. Ovšem i začátečníci by se měli vybavit potřebným rybářským náčiním, aby letošní rok byl i pro ně co nejúspěšnější.

Rybářské navijáky a pruty pro všechny typy rybolovu

Jak se ale zorientovat v obrovském množství kamenných a internetových prodejen, jež se soustředí na distribuci rybářských potřeb? Jaké náčiní se hodí právě pro druh rybaření, který provozuje konkrétní rybář a chtěl by se mu v letošní sezoně věnovat? Nově spuštěný rybářský portál Rybaření.cz je magazínem a pomocníkem při nákupu pomůcek pro rybáře. Web obsahuje jak srovnávač cen internetových prodejen, katalog e-shopů a kamenných obchodů, tak seznam rybářských revírů. Vlastní e-shop s vyčerpávající nabídkou potřeb pro rybáře zahrnuje pochopitelně i rybářské navijáky a pruty pro všechny typy rybolovu. A tak se v sortimentu objevují rybářské navijáky s přední a zadní brzdou, rybářské navijáky se žádanou bojovou brzdou, s volnoběžným brzdným systémem – takzvané Baitrunnery – a multiplikátory. Rybáři ocení výtečnou nabídkou muškařských navijáků a náhradních cívek do zásoby. Mezi pomůckami pro rybolov nesmí chybět výčet prutů feederových, kaprových, teleskopických a na přívlač. Úplnost sortimentu zakončují mořské a sumcové pruty, plavačkové a muškařské pruty, biče a spodové pruty. Konec zimy dává ještě šanci prutům na dírky.

Rybářské navijáky i zbylé potřeby si zaslouží pravidelnou údržbu

I když si zakoupíme zcela nové rybářské navijáky, neměli bychom opomíjet důležitou činnost, která je blízká i vlastnictví jiných předmětů domácí potřeby. Tou je pravidelná údržba. Rybářský naviják by měl být opatřen pouzdrem zvláště, když je ponecháván na prutu. Pouzdro udržujeme v čistotě a suché. Rybářské navijáky by se měly pravidelně pucovat, jejich jemná mechanika je citlivá na zanesené nečistoty, zrnka písku, prachu, které v kombinaci s vodou vytvoří nežádoucí hmotu. Není třeba pořizovat si stále nové rybářské navijáky jen kvůli lenosti. Následné promazání vazelínou je zárukou dokonalého chodu navijáku. Pokud se k údržbě bojíte přistoupit sami, svěřte se nejprve zkušenějšímu rybáři či servismanovi, pozorně se dívejte a na druhý pokus jistě vše zvládnete sami. Petru zdar!