Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Profesionální úklid budov – nehodil by se vám?

Profesionální úklid budov – nehodil by se vám?

Nikdo, kdo nevlastnil komerční nebo veřejnou budovu nebo nebyl zodpovědný za její provoz, si neumí představit, kolik práce a starostí kolem toho je.

Jednou z nejdůležitějších položek na pomyslném seznamu povinností při péči o podobnou stavbu je její pravidelný úklid. Záleží pochopitelně na velikosti budovy, ale téměř vždy se vyplatí uzavřít smlouvu s úklidovou službou. Jaké jsou výhody profesionálního úklidu budov?

Jednou z největších je jistota, že úklid bude proveden ve sjednaném termínu a rozsahu. Když využijete služeb větší firmy, nemůže se vám stát, že uklízečka nepřijde z důvodu nemoci nebo jakéhokoli jiného. Jistě, důvody jsou to relevantní, ale vy potřebujete mít uklizeno dnes a ne až bude uklízečka zdravá. Specializované firmy mají širokou základnu zaměstnanců a díky tomu umí podobné výpadky skvěle vykrýt.

Ve větších budovách také oceníte profesionální přípravky a pomůcky na úklid. Jednak jsou účinnější, protože koncentrované, a tím pádem i levnější, než kdybyste nakupovali čističe v běžné drogerii. Uklízecí firmy mají velký odběr takového zboží a tedy i nižší cenu, kterou mohou nabídnout vám, jako koncovým spotřebitelům.

Vybavení příslušnou technikou, která urychluje a usnadňuje úklid větších prostor, také oceníte. Skutečně dobré firmy s dlouhou tradicí postupně doplňují portfolio svých služeb. Nemusíte si tedy na každou část úklidu zvát někoho jiného. Když budete spokojeni s běžným úklidem, můžete si příště objednat i mytí oken či venkovních žaluzií, čištění zátěžových koberců a další nadstandardní služby. A věřte, že rozdíl mezi zátěžovým kobercem vysátým běžným vysavačem a vyčištěným profesionálním strojem k tomu určeným, pozná i laik na první pohled. A co teprve alergici mezi zaměstnanci či klienty.

Velkým tématem posledních let je také desinfekce prostor. Před pár lety se desinfikovalo prakticky jen ve zdravotnických zařízeních, dnešní doba si žádá rozšíření těchto postupů i do dalších veřejných budov. Nelze pochopitelně chodit po budově a hadrem namočeným v desinfekčním prostředku otírat každý centimetr čtverečný exponovaného povrchu, to je jasné. Profesionální firmy mají specializované přístroje, které umí desinfikovat prostory a povrchy mnohem elegantněji. Ať už je to moderní generátor ozonu či jiný zázračný stroj.

Výběr správné úklidové firmy na pravidelný úklid vaší budovy vám přinese časovou i finanční úsporu, perfektně uklizený prostor a klid na duši, protože pak můžete úklid pustit z hlavy.