Přeskočit na obsah
Domů » JÍDLO » Nejen jídlem živ je člověk…

Nejen jídlem živ je člověk…

Fotografie: kuchyňský robot

Duševní zážitky jsou jistě krásné a mnohé si uchováváme v srdci po celý život. Avšak co naplat, jíst se musí. A možná proto, abychom stihli více výletů do přírod či zhlédli báječnou podívanou v multikině, je vhodné vybavit svou domácnost spolehlivými pomocníky.

Žijme udržitelně a mysleme na přírodu

Také jste si všimli, že většina hypermarketů nabízí „nepovedené“ nebo „jinak rostlé“ ovoce a zeleninu? Plody jsou vlastně zdravé a plné vitamínů. Nic jim nechybí, jen nejsou pěkné na pohled. A proto vznikla báječná myšlenka „udržitelnosti“ s různými nálepkami jako například: Ušetřeno, Na cestě k lepšímu zítřku anebo podpora klimaticky neutrálních produktů. Tomuto můžeme pomoci také, když obrátíme svou pozornost při koupi ovoce, zeleniny, ba i masa, ke svému lokálnímu pěstiteli. Jen je třeba se poptat a zjistit potřebné informace. Možná jste ani netušili, že chutnou zeleninu máte v dosahu leckdy za humny…

Co bychom měli jíst v zimním období

Uhodily mrazíky, sníh pokryl zemi a paní zima převzala vládu. V zimě výživoví poradci preferují potraviny, jež zahřívají lidský organismus a zrychlují metabolismus, avšak i dodávají energii. Mezi zahřívací produkty patří například zázvor, kurkuma, skořice, pepř, česnek, chilli, dýně. Minimálně jednou týdně je doporučováno zařadit do jídelníčku ryby anebo luštěniny pro vysoký obsah hodnotných bílkovin.

Jak zjednodušit přípravu zimního jídelníčku?

Není nic snazšího než pořídit si food processor či multifunkční mixér, které vám ušetří spoustu času. Například při přípravě kvašené zeleniny, kdy ve velmi krátkém čase díky těmto pomocníkům nastrouháte zelí, mrkev, řepu (co vám prostě chutná) v cuku letu. A přitom vám zbydou všechny prsty! Víte sami, jak nepříjemné je poranění na ostrém struhadle… Toho jste ušetřeni, a navíc vás práce bude nesmírně bavit, protože jednou také někdo dělá něco za vás.

Moderní hospodyňka zaměstnává moderní kuchyňské pomocníky!

K tomu vám dopomůže i osvědčená řada Kenwood, kde volíte food procesory či multifunkční mixéry dle svých potřeb i vkusu. Investujte do správného kuchyňského pomocníka.

Náš tip: Pokud si vyberete balení se skleněným mixérem ThermoResist TM, můžete v něm bez obav mixovat i horkou polévku přímo z nádoby.