Moderní a levná koupelna – Jak na to?

Každý z nás chce žít v pohodlném a příjemném bytě. A aby byl náš domov dokonalý, neměli bychom opomenout ani koupelnu.

I s omezeným rozpočtem si můžeme zajistit komfort

Odkládáte rekonstrukci koupelny, protože se obáváte vysokých výdajů? I pokud jsou příjmy vaší domácnosti nízké, můžete si dopřát její proměnu. Kvalitní a moderní vybaveni totiž nenabízejí jen drahá designová koupelnová studia.

Koupelnové obklady jsou základ

Doba, kdy se lidé byli ochotni smířit s umakartovým bytovým jádrem v panelových domech, je dávno pryč. A v koupelnách odzvonilo i linoleu. Ať bydlíme ve velkoryse řešené novostavbě, starším činžovním domě nebo na sídlišti, koupelnu bez dlažby a obkladů si dnes nedokážeme představit. A právě jimi utváříme základ charakteru místnosti, od kterého se odvíjí její atmosféra.

Jak vybrat koupelnové obklady a dlažbu?

V první řadě dbejte na kvalitu. Chcete přece, aby si koupelnové obklady uchovaly krásu a lesk i po mnoha letech. Nepodceňujte ani design. S jednobarevnymi nebo žíhanými koupelnovými obklady nesáhnete vedle a nikdy nevyjdou z módy. Výrazné barvy a vzory zase dodají koupelně osobitý a neotřelý styl. Vždy si před nákupem promyslete, zda se vám dané obklady a dlažba budou líbit nejen za týden nabo za měsíc, ale také třeba za rok.

Na co dbát pri nákupu koupelnových obkladů

Při nákupu vždy pořiďte o několik kusů více; nedostanete se do úzkých, pokud se některý kus rozbije a dodavatel daný design mezitím vyprodá. A obklady, které po dokončení prací zbydou, pečlivě uchovejte. Budou se hodit, pokud se za několik let rozhodnete v koupelně provést úpravy.

Sprchové kouty jsou v kurzu

Čas od času si většina z nás ráda napustí plnou vanu horké vody s koupelovou solí nebo pěnou. Výrazně častěji se ale sprchujeme. Proto se stále častěji v našich koupelnách objevují sprchové kouty. Oblíbené jsou nejen v koupelnách malých bytů, i v rodinných domech a bytech s více koupelnami jimi jsou běžně vybaveny osobní koupelny jednotlivých členů domácnosti. Výběr velikostí a typů je nepřeberný a není problém pořídit elegantní a kvalitní sprchový kout za příjemnou cenu.

Bez koupelnového radiátoru se neobejdete

V našich zeměpisných podmínkách je řadu měsíců nutné koupelnu vytápět. Koupelnové radiátory jsou tedy nepostradatelné. Zajisti vám komfort, bezpečí, nahřejí ručníky a dokreslí elegantní vzhled vaší koupelny.