Domů » SPORT » Lze zpevnit tělo pouze v posilovně? Kdepak, jde to i doma

Lze zpevnit tělo pouze v posilovně? Kdepak, jde to i doma

Patříte spíše mezi ty, kteří si potrpí na soukromí a neradi se zbytečně vystavují pozornosti, dělí se o sprchu nebo čekají dlouhé minuty na nějaký stroj? Pak je pro vás cvičení doma jako stvořené. Díky vhodně zvoleným pomůckám a technice nemusíte, co se kvality posilování týče, pocítit téměř žádný rozdíl. Nejenom, že ušetříte finanční prostředky, ale budete se také cítit skvěle jako po jakémkoliv sportu. Postačí vám k tomu pouze práce s vlastní vahou a jednoruční činky.

Vytyčení cílů

Při dosahování jakéhokoli cíle je důležité si udržet motivaci, ať nezapomeneme, proč to vlastně celé podstupujeme, obzvlášť to platí v případě domácího posilovaní, které vyžaduje jistou dávkou sebekázně. Už je na vás, jestli chcete pouze posilnit, žít zdravě nebo prostě zhubnout, hlavní je mít nějaký důvod. Dalším pomocníkem může být sestavení cvičebního plánu ať už v podobě klasického tištěného kalendáře, tak formou chytré aplikace v telefonu.

Správné naladění se

Důležitá je příprava, neopomeňte tedy zvolit správné místo na cvičení a čas, aby vás nikdo nerušil. Plusem bude také podložka, láhev s vodou, ručník a sportovní oblečení, které budou kromě lepšího odsávání potu fungovat také jako stimulant na váš mozek, jelikož nabude přesvědčení, že se jde cvičit.

Cvičení s činkami

Jednoruční činky slouží jako základ pro domácí posilování. Důležité je zvolit správnou zátěž, doporučuje se začínat s těmi lehčími, přičemž závaží na činky můžete přidávat vždy. Činky zvedejte vždy v korelaci se správnou technikou, aby cviky nabyly správného efektu.

Pokud jste měli doteď nějaké pochybnosti ohledně cvičení ve vlastní domácnosti, věříme, že jsou již pryč. Nepochybnou výhodou cvičení tohoto typu jsou nízké a prakticky jednorázové náklady. Dokonce úplný začátečník může kdykoli začít cvičit z pohodlí domova, nezapomeňte však na správně zvolenou techniku při cvičení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *