Vracíte automobilům jejich zašlý lesk? Pak se neobejdete bez lakovací kabiny

Majitelé a provozovatelé autoservisů obvykle bývají vybaveni kompletním dílenským vybavením, mají dostatek kvalifikovaných pracovníků, objednávají si modernější přístroje a zařízení, která jim pochopitelně usnadňují a ulehčují už tak náročnou manuální práci. Ovšem nároky motoristů se stále zvyšují. Výměny pneumatik v přechodovém období mezi sezonami, generální prohlídky aut, výměny olejů, brzdových kapalin, zjištění závad v elektronice jsou obvyklé náležitosti, s nimiž se servisy musejí popasovat.

Nutné opravy po bouračkách se neobejdou bez renovace karoserie a laku

Avšak řidiči často přicházejí i s požadavky na estetický vzhled vozidla. Auto může mít ťukance, škrábance, případně prodělalo méně či více závažnou nehodu, která si žádá vyklepání karoserie, výměnu nenávratně poškozených součástí. V neposlední řadě má totálně zničený lak. Specializované autolakovny se obvykle umějí popasovat s navrácením karoserie do původního stavu, včetně obnovy a renovace laku. Mnozí majitelé servisů na auta přemýšlejí, jak své služby motoristům zdokonalit tak, aby řidič jeden den přijel a v řádu několika hodin, dnů, maximálně týdnů měl svého miláčka na čtyřech kolech v perfektním stavu – ideálně, jako by si jej kupoval jako nového.

K vybavení autolakovny patří lakovací a sušící kabiny, odsávací stěny a míchací boxy

Pokud má autoservis prostorové kapacity a dostatek lidských zdrojů, pořízením lakovací kabiny by majitel servisu vyšel řidičům ještě více vstříc. Vždyť to známe z vlastních zkušeností: rádi dáme nějaký poškozený přístroj do opravy a už nechceme přejíždět do další provozovny k dalším opravám nebo renovacím. Vybavení autolakoven pochopitelně pojímá lakovací kabiny, ale i další důležitá zařízení jako míchací boxy, odsávací stěny, vstupní a výstupní agregáty s aktivním uhlím nebo vodní clonou, jakož i zdvojené lakovací a sušící kabiny. Pokud přemýšlíte o rozšíření nabídky pro motoristy, zauvažujte nad lakovací soupravou. Brněnská firma Naver dodává veškerá potřebná zařízení zavedeným autolakovnám i servisům, které své portfolio rozšiřují také o péči o výsledný vzhled aut.