Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Kam letos na hory? Napoví webkamery

Kam letos na hory? Napoví webkamery

Fotografie: lyžař

Zahraničního lyžování si letos nejspíš moc neužijeme, a když ano, tak nejspíš jen s negativními testy na koronavirus. Přitom i naše krásná republika nabízí dost příležitostí pro lyžování. Stačí si jen vybrat, na jaké hory se vydáte.

V Česku máme vyhlášená lyžařská střediska, která jsou cenově podobně náročná jako ta zahraniční. Na své si však přijdou i ti, již nepotřebují nic extra. Kam se tedy vydat? V případě, že plánujete dovolenou narychlo, určitě doporučujeme podívat se na webkamery a zkouknout, jaká je sněhová situace v jednotlivých pohořích.

Krkonoše jako přehlídka luxusu

Pec pod Sněžkou a Špindlerův Mlýn jsou vyhlášenými lyžařskými středisky, kde najdete ty nejlepší služby a také nejdražší hotely. Lyžování tady si 100% užijete, webkamery Krkonoše vám napoví, kde mají aktuálně nejlepší sněhovou nadílku. Obě střediska jsou však položená dost vysoko, takže se zde lyžuje snad každou zimu. Ostatně, pokud není dost přírodního sněhu, provozovatelé vyrábí umělý. Nemohou si dovolit zklamat. Podívejte se na kamery Trutnov a přesvědčte se, že třeba na Sněžce už je sněhu dost.

Jeseníky s nejvýše položenou sjezdovkou

Máte-li to blíže na Moravu, budou vás zajímat spíš webkamery Jeseníky. Proč zrovna v Jeseníkách? Protože zdejší hory jsou na Moravě nejpopulárnější. Známý je především areál v Koutech nad Desnou. Málokdo také ví, že právě v Jeseníkách se nachází nejvýše položená sjezdovka v celém Česku. Je blízko Pradědu. Jak vás přesvědčí kamera Šumperk, také v Jeseníkách už se chystá lyžařská sezóna. Sněží tam a bílý povlak je všude.

Populární Pustevny

Vynikající volbou je také lyžování v Beskydech. Kamera Frýdek-Místek vám ukáže počasí přímo na Lysé hoře. I ta je nyní příjemně zasněžená, takže pokud si chcete užít trochu sněhu, který ve městě nemáte, víte, kam se vydat – třeba jen na výšlap. Webkamery Beskydy dále nabídnou pohled i na Pustevny a zdejší sjezdovku. Místní oblast má své kouzlo.

Lákají vás víc Jizerské hory? Máte to blíž na Šumavu? Chcete ochutnat krásu Lužických hor? Další webkamery z českých hor najdete na WebKamera.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.