Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Na víkend na ferraty do Rakouska

Na víkend na ferraty do Rakouska

Fotografie: ubytování v Rakousku
Také mezi Čechy se najde spousta milovníků via ferrat. V Česku jich sice moc nemáme, ale u sousedů v Rakousku je výběr velký. Vydejte se na víkend třeba na jednu z nejkrásnějších rakouských ferrat pojmenovanou Drachenwand, tedy Dračí stěna.

Drachenwand je ferrata v pohoří Salzkammergut-Berge u jezera Mondsee s udávanou obtížností C. Náročná opravdu není, jeden těžší úsek se dá obejít lehčí variantou. Výhledy jsou překrásné, především na modré jezero Mondsee, ve kterém se pak za odměnu můžete vykoupat.

Naplánujte si víkend v Rakousku

Ferrata Drachenwand se nachází v oblasti Rakouska, kde je toho opravdu hodně k vidění. Najděte si ubytování v Rakousku v okolí a podívejte se i na další místa, která vás lákají. Máme pro vás rovnou několik tipů.

Procházka pohádkovým Hallstattem

Poblíž najdete například známé pohádkové městečko Hallstatt situované v Solné komoře. Možná víte, že se nachází u pohoří Dachstein, které je také skvělou cílovou destinací, ale už trochu vzdálenější, proto se mu nevěnujeme.

Bez problémů se dá stihnout vylézt ferrata Drachenwand a přejet na ubytování. Najděte si hotely v Hallstattu a užijte si to tady, dokud je to možné. Město totiž chystá omezení počtu turistů.

Dechberoucí výšlap na Großer Priel

Poblíž Drachenwandu se nachází také pohoří Mrtvé hory s nejvyšším vrcholem Großer Priel. Ti statečnější se na něj mohou vydat ferratou, ale pozor, jedná se o ferratu s obtížností C/D, navíc o jednu z nejdelších v Rakousku. Oproti Drachenwandu je to úplně jiný level.

Na vrchol se ovšem dá dojít i turistickou stezkou, jejíž náročnost spočívá pouze ve velkém převýšení. Vyjděte raději brzy ráno, nebo přespěte na chatě Prielschutzhaus.

Za rakouskými jezery

Drachenwand je přímo nad jezerem Mondsee, v oblasti ale můžete obdivovat vícero krásných jezer jako Attersee nebo Traunsee. Lákají k procházkám či projížďkám na kole, za teplého počasí ke koupání nebo k vyjížďkám po jezeře. Najděte si hotely v Salcbursku a užijte si kromě sportovních aktivit i odpočinek. Rakousko je překrásné, přitom to tam od nás není vůbec daleko, tak toho neváhejte využít. Podívejte se na cenově dostupné hotely a ubytování na Hotely.cz.