Přeskočit na obsah
Domů » CESTOVÁNÍ » Skvělá dovolená na Malé Fatře

Skvělá dovolená na Malé Fatře

Fotografie: Jánošíkova Valaška Pension

Zřejmě jste v posledních měsících zaregistrovali reklamu na dovolenou v Tatrách – horách zážitků. Tatry jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst na Slovensku, které můžete navštívit. Na druhou stranu třeba takové Štrbské pleso je dost turistickou destinací, jež se vám prodraží. Dechberoucí přírodu si navíc budete užívat spolu se stovkami či tisíci dalších lidí. Opravdu tohle chcete?

Hotely na Štrbském plesu jsou cenově někde jinde než ubytování v méně turistických lokalitách. Přitom i jiné horské oblasti na Slovensku mají co nabídnout. Vydejte se například na Malou Fatru!

Přespěte na horské chatě, zážitek je to nesmírný

Už se vám někdy poštěstilo pozorovat východ slunce z výšky hor? Pokud se vám nezdá moc lákavé vstávat ve dvě ráno, abyste na východ byli už nahoře, a stanovat se vám také nechce, přespěte na horské chatě. Mezi nejkrásnější ubytování na Slovensku v horách určitě patří ubytování v rekonstruované Chatě pod Chlebom. Na to, že budou návštěvníci chtít pozorovat východy slunce, jsou tu přizpůsobení. Východní stěna má velkoformátová okna.

Vydejte se po stopách Jánošíka

I ubytování pod úpatími hor však stojí za to. Prohlédněte si hotely na Malé Fatře a obzvlášť dobře se porozhlédněte v obci Terchová. Tato malá obec je častým cílem dovolenkářů. Nachází se přímo u Malé Fatry, a tak odsud snadno vyjdete na zdejší hory. Také tady ochutnáte ty pravé halušky v místní haluškárně, nebo se projdete k soše Jánošíka. Ubytování v Terchové najdete v moderních hotelích, ale i ve starších chalupách. Spousta místních obyvatel poskytuje ubytování doma, takže zažijete tu pravou a autentickou atmosféru.

Až budete hledat hotely, podívejte se na ubytování na Hotely.cz. Mají bohatý výběr v různých koutech Slovenska, ale i Česka a dalších středoevropských zemích.