Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jaká lepicí páska je nejlepší?

Jaká lepicí páska je nejlepší?

fotografie: lepící pásky

Je lepicí páska a lepicí páska. Jedna lepí dobře, druhá hůře. Schválně, o jakou máte zájem? Tipujeme správně, že o tu první? Jaká to je?

Na trhu najdete lepicí pásky různých materiálů, barev a cenových relací. Nejodolnější jsou pásky vázací a tzv. PP pásky. Co si pod těmito pojmy představit a k lepení jakých předmětů a obalových materiálů jsou vhodné?

PVC pásky

Standardem jsou běžné PVC pásky, které je možné použít na celou řadu materiálů, ať již se jedná o karton, plast, dřevo, ale k překvapení mnohých i hliník. Kvalitní PVC páska odolává vlhkosti i teplotním výkyvům a bezpečně uzavře krabici až s třicetikilovým nákladem.

PP pásky

Sháníte pásku ke svazování balíků, zajištění zboží na paletách a svazování zboží různého tvaru? Správnou volbou pro vás budou tzv. PP pásky. Ty se vyrábějí z velmi odolného polypropylenu, který jim propůjčuje i své jedinečné vlastnosti, tedy pevnost a odolnost proti roztržení, a to i v případě velkých tlaků a nárazu.

Vázací pásky

Náklad na paletách či páskování prezentovaného zboží na prodejnách si žádá velmi odolné vázací pásky, ať již textilní, či plastové. Pro ruční páskování, fixaci a svazování trubek, kovových rámů či páskování konstrukcí a strojů jsou vhodné lepicí pásky textilní vyrobené z velmi odolných polyesterových vláken spojených lepidlem nanášeným za tepla. Výsledkem je lepicí páska s velmi vysokou pevností v tahu, která se jen tak nepřetrhne.

Oboustranné a barevné

Na trhu ale najdete i další lepicí pásky. Barevné, oboustranné, výstražné expediční a signalizační. Pokud chcete zásilku ozvláštnit, zalepte ji barevnou lepicí páskou. Červenou, žlutou, zelenou či modrou. Velmi praktická je lepicí páska oboustranná, na kterou snadno připevníte další předmět, například obrázek nebo háček na ručníky, a jako taková nahradí vruty a hřebíky.

Už víte, jakou pásku zvolit?