Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Jak správně procvičit vaše bicepsy bez zbytečného zranění?

Jak správně procvičit vaše bicepsy bez zbytečného zranění?

Na téma posilování jednotlivých partií našeho těla bylo napsáno již nekonečné množství článků. Opakování je však matka moudrosti a vždy je dobré si uvědomit dávno zapomenuté základy, které dělají mnoha lidem velké problémy. Samotným tématem je pak růst dvojhlavého svalu pažního. Jak se na tuto partii zaměřit a neriskovat potíže?

Tři možnosti tréninku

Jak zajisté všichni víte, základem svalové stimulace je adekvátní a stále se zvyšující stresování daných vláken. Pokud budete měsíc za měsícem cvičit stále se stejnými váhami a nikdy se neměnícím počtem opakování, rozhodně nemůžete očekávat žádné výsledky. To samé platí i pro změnu úhlů a samotného druhu zatěžování. Zkrátka a dobře musíte svůj biceps vždy překvapit.

Při cvičení bicepsů tudíž vsaďte nejen na oblíbené stroje, ale i na volné váhy a samozřejmě i vaše vlastní tělo. Příkladem první zmíněné kategorie jsou třeba pomůcky od společnosti Grün Sport, která v tomto ohledu vyrábí Scottovu lavici, o něco sofistikovanější bicepsový stroj (klasický i duální) a několik dalších vychytávek zajišťujících vám pestré cviky na biceps.

To samé platí i pro osy, činky i závaží, přičemž zmíněná společnost nabízí i profesionální výrobu tohoto nezanedbatelného vybavení pro váš fitness. Při posilování bicepsů s vlastní vahou zase oceníte žebřiny a hrazdu s několika druhy úchopů.

Vybavte svou posilovnu

Jestli to myslíte s tímto fascinujícím sportem vážně, rozhodně nezapomínejte střídat všechny tři typy zatížení vašeho dvojhlavého svalu pažního. Jedině tímto způsobem dáte této dvojici pořádný signál, aby začala růst. Samozřejmě se během vaší cesty neobejdete bez adekvátního vybavení, takže se podívejte na internetové stránky www.grunsport.cz. Jedná se o jednoho z nejvyhledávanějších dodavatelů fitness pomůcek i strojů pro profesionální i domácí použití.