Inspirujte se babičkami. Natáhněte kalhotky až k pupíku

Zní to možná děsivě, ale je to tak. Módní trendy ve spodním prádle jako by se letos opravdu vrátily do prádelníků našich babiček. Letošním hitem jsou totiž kalhotky s vysokým pasem. Proč bychom jim měly dát šanci?

Je libo stahující efekt?

Doba korzetů je naštěstí dávno pryč, kalhotky s vysokým pasem ale tak trochu zastávají jejich funkci. Dokáží totiž lépe vytvarovat boky a opticky zúžit pas, zvlášť pokud jsou vyrobené ze stahovacího materiálu. Nemusíte se ale bát, že budete vypadat jako Bridget Jonesová, když se snažila narvat do tělových stahovaček, které si „oblíbily babičky po celém světě“. Na trhu jsou designové a luxusní kousky, které dokáží lehce vytvarovat dámský pas a zakrýt některé nedostatky. Kdo potřebuje udržet své neposedné bříško trochu pod kontrolou, dá kalhotkám s vysokým pasem určitě zavděk. To ovšem neznamená, že si je nemůže obléknout ultra štíhlá dívka. Naopak. Sluší všem postavám a svým cudným způsobem jsou ohromně sexy.

A zase ty krajky

Bridget Jonesová se svými stahovačkami opravdu moc parády neudělala, my na tom naštěstí dnes můžeme být líp. Kalhotky s vysokým pasem totiž už nejsou synonymem ostudy, ale staly se žhavým retrem a tím pádem jsou k dostání v pestré plejádě barev, vzorů a střihů. Asi nejvíc jsou k vidění s evergreenem spodního prádla – se sexy krajkou. Kalhotky můžou být z krajky vyrobené celé, nebo jsou krajkové jen nohavičky popřípadě pas. Variací je nespočet, stejně tak jako barevných kombinací. Nejvděčnější jsou v barvě bílé, tělové nebo černé, ale klidně můžeme popustit uzdu fantazie a pořídit si rajcující rudé nebo módní modré kalhotky.

Další z letošním trendů velí, aby spodní prádlo bylo transparentní. Zatímco vysoký pas část těla schová, průhledný či průsvitný materiál ho zase odhalí. Nemusíte se toho ale bát, vždyť vás v něm neuvidí nikdo, koho byste nechtěly.

Doma i na pláži

Vysoký pas nepronikl jen do návrhů spodního prádla. Začneme ho vidět víc i na plážích a u bazénů. Plavková sezóna dá letos prostor kostičkovým vzorům, kytičkám, retro puntíkům, volánkům či námořnické modré. Jen pozor na to, že vysoký pas sice bříško schová, zároveň k němu ale přitáhne pozornost. Volte tedy raději vzory, které faldíky ještě víc nepodtrhnou. Taky je důležité najít správnou velikost plavek, aby se nezařezávaly do boků.

Plavky s vysokým pasem mají velké plus v tom, že sedí perfektně na těle, takže dávají svobodu při plavání nebo plážových sportech. Dají se navíc zajímavě kombinovat s různě střiženým topem. Hodí se nejen trojúhelníčky, ale i vyztužená či bandeau podprsenka. Kdo chce opticky prodloužit nohy, měl by vyzkoušet více vykrojené nohavičky, které odhalují zadeček.

Jak šel čas s vysokým pasem

Dámské kalhotky jako takové začaly svou historii psát v podstatě až po první světové válce. Do té doby ženy nosily pod šaty neforemné zkrácené nohavice. Kalhotky s vysokým pasem byly typické právě pro polovinu 20. století, kdy plynule nahradily korzety. Marylin Monroe by asi tolik parády neudělala, kdyby pod ikonicky vlající sukní vykoukla zařezávající se tanga. Šedesátá léta ale přinesla rozvolnění sexuálního tabu a s tím přišla revoluce i do spodního prádla. Pas se snižoval, nohavičky vykrajovaly, až se kalhotky s vysokým pasem oficiálně staly „maminovskými bombarďákami“. Naštěstí retro se postupně vrací opět do módy a byla by chyba tento druh spodního prádla znovu neobjevit.

Co říkáte? Dáte jim šanci?