Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Gastro bazar vám ušetří nemalé peníze!

Gastro bazar vám ušetří nemalé peníze!

Zařizujete restauraci a nemáte peněz na rozhazování? Pořiďte si vybavení z druhé ruky! V gastro bazaru!
K tomu, abyste v gastronomii uspěli, se neobejdete bez znalostí. Teoretických i praktických. Teorii se našprtáte ve škole, praxi vám ale dají pouze zkušenosti. Nesmírně důležité ovšem je i vybavení restaurace. To by mělo vyhovovat zákazníkům, personálu i vaší peněžence.

Šetřete na správném místě

Snad žádný provozovatel restaurace v současné době nemá na rozhazování. Naopak se snaží dohnat to, oč jej koronavirová pandemie připravila. Tedy mnohdy roční příjem. Toho lze docílit v podstatě jedním – minimalizováním nákladů a maximalizováním zisků. Provozovatel restaurace k sobě proto musí nalákat zákazníky. A postarat se i o to, aby se k němu vraceli. Toho docílí svou pohostinností a skvělým jídlem. Které ovšem musí mít kde připravit. Tedy v restaurační kuchyni.

Na dobrém jídle se dá vydělat

Kuchyně je bezpochyby srdcem každé restaurace. Především kvůli ní se u vás dveře netrhnou. Zkrátka nebudete mít o zákazníky nouzi. Na dobrém jídle se dá slušně vydělat. Nezávisle na tom, zda podáváte fastfood nebo tzv. vysokou gastronomii.

Ušetřete na vybavení z druhé ruky

Na kuchyni by proto majitel žádné restaurace neměl šetřit. Ale také by ho její vybavení nemělo zruinovat. A to ani nemusí. Vybavení do restaurace si totiž nemusíte kupovat nové. Dobře vám poslouží i to z druhé ruky. Nemalé peníze vám ušetří například gastro bazar. Na něm seženete cenově dostupné konvektomaty, holdomaty, vitríny, varnou techniku, chladící i mrazící zařízení. Nabídka je opravdu bohatá. Spousta restaurací díky vládní nařízením způsobených koronavirovou pandemií ukončila provoz a vybavení se i pod cenou zbavovaly. A vám ještě může posloužit!

Poraďte se s odborníkem

Vybavení restaurační kuchyně v každém případě konzultujte s odborníkem. Na trhu se totiž setkáte s naprostými nezbytnostmi stejně jako s naprostými zbytečnostmi. A zrno od plev dokáže oddělit jedině ten, kdo má s vařením v restaurační kuchyni své zkušenosti.

Kuchyni rozdělte na sektory

Každá činnost by také v profesionální kuchyni měla mít své pevné místo neboli sektor. Jeden sloužící výhradně k přípravě masa, druhý k přípravě zeleniny, třetí k samotnému vaření a čtvrtý k výdeji. Uvědomte si, že jednotlivé sektory by na sebe měly plynule navazovat. Žádný kuchař při vaření nechce běhat. Pamatujte si, že v dobře zařízené kuchyni kuchaře od jednotlivých sektorů a spotřebičů (vařičů, grilů a fritéz) dělí jen pár kroků.
Tak, ať se vám daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *