Dílenský vozík jako pojízdný pomocník do každé dílny

Kromě klasických dílenských stolů a ponků je užitečným a věrným pomocníkem i vozík, který dobře poslouží jak ve velkých výrobních halách, tak i v menších domácích dílnách. Vozík může mít různé rozměry, úložné a odkládací prostory podle preferencí budoucího majitele.

Praktické pojízdné pracoviště

Každá dílna může být vybavena kvalitním vozíkem, který vám vydrží dlouhé roky a splňuje všechny nároky na bezpečnost a efektivitu práce. Vozíky mají své využití ve výrobních halách, opravnách i obyčejných domácích dílnách. Dílenský vozík je oblíbený kus nábytku zvláště pro kombinaci skladnosti, mobility, volné pracovní či odkládací plochy a úložných prostorů, do nichž spolehlivě odložíte vše, co se vám do kufru na nářadí nevešlo. Když si pořídíte dobrý vozík, záhy se pro vás stane nepostradatelným pomocníkem, který vám umožní mít vždy vše při ruce. Při výběru vozíku se neváhejte zeptat odborných prodejců, ti vám představí veškeré možnosti a varianty vozíků a pomohou vám vybrat ten nejlepší.

Jak vybrat kvalitní vozík?

Kvalitní dílenské vozíky musí splňovat určité parametry bezpečnosti a ergonomie práce. Měly by mít dostatečně bytelnou konstrukci, nosnost a stabilitu. Vozíky bývají vyrobeny z odolných materiálů zajišťující dlouhou životnost a odolnost proti poškrábání, naštípnutí a jiná nevratná mechanická poškození povrchu. Nejlepší materiály pro tyto účely jsou kov nebo plech. Jestliže zvolíte pro svoji firmu vozíky se zásuvkami, měly by být opatřeny kvalitním zamykáním, aby se už nestávalo, že se vám bude nářadí ztrácet. Ideální zásuvky jsou navíc opatřeny pojistkou proti samovolnému vysunutí. Kolečka ať jsou vybavena otočnou brzdou. Vozíkem se dá obvykle snadno manipulovat pomocí praktických madel. Dílenský nábytek může mít různou barevnost, to platí i pro samotné vozíky. Standardní barevné provedení bývá většinou bez příplatku, za drobný příplatek můžete mít vozík jinak vybarvený. Nepodceňujte výběr kvalitního vozíku, při samotné práci se vám to stokrát vrátí.