Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Cyklistika je fascinujícím sportem i životním stylem v jednom. Jaké trasy preferujete vy?

Cyklistika je fascinujícím sportem i životním stylem v jednom. Jaké trasy preferujete vy?

Fotografie: Silniční kolo Bianchi Infinito XE DISC Ultegra 11sp

Málokterá aktivita vám nabídne takovou volnost, jako právě jízda na kole. Ať už milujete krocení náročných horských terénů, rychlé brázdění zpevněných cest, či vás spíše naplňuje provádění elegantních triků na dráze, pocitu v sedle se nic nevyrovná. Vždy je však nutné vsadit na solidní a ověřený prostředek, který vás nenechá na holičkách.

Nekonečný výběr

Současný trh a neustálý technologický vývoj umožňuje všem cyklistům opravdu ohromný výběr nejrůznějších typů, provedení, materiálů i designů jejich jízdních kol. Vždy je však nutné myslet na to, že univerzální řešení zkrátka neexistuje a všechny varianty mají své plusy, stejně jako výrazné mínusy.

Možná se vám to zdá jako banalita, ale příliš mnoho lidí během svých návštěv specializovaných obchodů hledá lék na vše. Ti znalejší z vás určitě znají špičku v oboru, jíž je jakékoliv silniční kolo Bianchi. Jeho technologické provedení, geometrie i materiály představují démona zpevněných okruhů, ale zkuste si jej vzít na závody downhillu.

Pokud se budeme bavit o závodech, je důležité podotknout i důležitost vhodného dresu. Ten vás udrží v teple, odvětrá pot a zároveň bude reprezentovat váš tým. Na tomto poli zase excelují dresy Castelli, jejichž výhodou jsou nejmodernější materiály, elastický střih a důraz na pohodlí.

Vše vám musí sedět

Při výběru dávejte pozor na stoprocentní soužití s každým malým detailem vašeho vybavení. Přece jen se jedná o náročný sport, a tudíž se vyplatí ho nebrat na lehkou váhu. V dnešní době nejste limitováni na pouhých několik možností, přičemž zajímavé zboží naleznete především na stránkách známého prodejce pod odkazem bicykly.cz. Ten se zaměřuje na solidní produkty, které jsou určené do nejnáročnějších podmínek všeho druhu.