Chystáte se lovit poklady z hlubin? Pořiďte si speciální magnet pro lovce pokladů

Už jste někdy v životě slyšeli pojem magnet fishing? Skutečným znalcům lovení pokladů z hlubin nemusíme sáhodlouze vysvětlovat taje této metody založené na obyčejném přitahování kovových předmětů k magnetickému „závaží“, ovšem laici se možná rádi nechají poučit.

Poklady nejsou ukryty pouze v lesích, najdete je i v hlubinách řek a tůní

Že i naše jezera, rybníky, řeky a tůně mohou ukrývat netušené poklady mnohdy nedozírné hodnoty, je jasné už každému malému zvídavému dítěti. Jenže malé zvědavé děcko v nás přetrvává do dospělosti, a tak i když jsme na svoji dětskou vášeň zapomněli, možná nastal čas ji oprášit. Vyrážet do lesa, do luhů a hájů s hledačkou kovových pokladů je již poměrně známá věc. Hledají se mince, vojenské předměty, historické a archeologické nálezy – tedy pod zemí, v hlíně. Ovšem pravdou je, že poklady menší i velké hodnoty mohou být ukryty pod hladinou řek, rybníků nebo v bažinách.

Vyberte si správný typ magnetu pro magnet fishing, ne všechny jsou oboustranné

Existuje více typů magnetických „závaží“, se kterými lze provozovat takzvané magnet fishing. Nejlevnější varianty magnetů M-9 a M-10 sice vynikají příznivou cenou, ovšem jejich nevýhoda spočívá v tom, že mají magnet pouze z jedné strany. Pokud budete chtít z vody vytáhnout větší předmět, tyto typy magnetů jej prostě neuzvednou. Pro lovení z vody se tedy více doporučují varianty magnetů F300 a F500, jež vynikají především magnetem z obou stran. Jsou sice dražší než předchozí modely magnetů, ale pro magnet fishing je odborníci doporučují více.

Nejlevnější magnety pro lovce pokladů mají i nejnižší nosnost, pamatujte na to

Pokud se podíváme blíže na vlastnosti jednotlivých magnetů, pak vidíme, že F300 je silný neodym s magnetickou silou 2×310 kg a možností přišroubování vlečného oka shora i z boku. Pod názvem F500 se ukrývá extra silný neodym – magnet pro lovce pokladů o magnetické síle 2×500 kilogramů. Na něj se rovněž dají vlečná oka přišroubovat shora i z boku. Neodymový magnet M-9 má jedno oko a magnetickou sílu 135 kilo. M-10 má rovněž jedno oko a magnetickou sílu má nejnižší – 198 kg.

Důležitou součástí pro magnet fishing jsou také pevná a dostatečně dlouhá lana

Nezbytnou součástí výbavy pro magnet fishing jsou vyjma magnetů i lana. Pevná lana z polyesteru udrží magnet o váze 355 kilogramů. Lana na magnet fishing, která se prodávají v internetové prodejně unimagnet.cz, jsou buď patnáctimetrová za 139 korun, nebo 30metrová za 269 Kč. Rozhodujete-li se, v jaké hloubce byste chtěli lovit, mějte na paměti i délkové možnosti lan, abyste je nemuseli navazovat. Hodně zdaru při lovení hlubinných pokladů vám přeje e-shop unimagnet.cz.