Jak zvýšit produktivitu zaměstnanců

Motivujte své pracovníky firemními benefity. Může to být prakticky cokoli od zkráceného úvazku, flexibilní pracovní doby, přes bezplatné parkování, stravenky až po možnost práce přímo z domova. Nasyťte jejich tělo i mozek. Čím? Zkuste zeleninu a ovoce do práce.

Drobné výhody stimulují zaměstnance k mnohem lepšímu výkonu. Vstřícný přístup se projeví ve vyšším výkonu a větší loajalitě. Motivace je prostě základ. Na to, aby produktivita práce zaměstnanců neklesla pod požadovanou úroveň danou zaměstnavatelem, potřebujete i dostatek motivace. Existují různé systémy odměňování. Pokud jde o občerstvení, může být slané i sladké, v podobě kávy a čaje, salátů, ovoce i dezertů.

Myslete na vitamíny

Dát si na oběd pizzu, řízek nebo knedlo, vepřo, zelo je určitě velmi chutné. Bohužel mají tato těžká jídla velmi negativní vliv zejména na výkon a na produktivitu práce. Uspávají nás, utlumují myšlení a soustředění mizí v okamžiku. Zkuste si dát během dne něco lehčího, například ovoce, zeleninu nebo čerstvé šťávy v podobě smoothie. Jen zdravý zaměstnanec dokáže podávat ty nejlepší možné výkony. Jeho zdraví souvisí s tím, že nebude v pracovní neschopnosti a bude každý den v práci dokonale fit. Podpořit produktivitu práce mohou i různé firemní benefity, jako vitamínové balíčky, hrazená očkování a poukazy či permanentky na sportovní aktivity.

Dobré jídlo, pití a vitamíny

Správné produktivní prostředí pro zaměstnance je spojeno s dostupností jídla a nápojů. Ideální je, pokud mají zaměstnanci stále k dispozici automat na vodu, čaj i kávu. Pokud jde o jídlo, už nejsou v kurzu automaty s bagetami a sladkostmi. Trendem je kvalitní a zdravá strava, která může být objednávána od spolehlivých dodavatelů, jako je třeba velkoobchod ovoce i s rozvozem. Hitem jsou zejména čerstvé šťávy, ovoce a zelenina do práce. Zaměstnanec pak nemusí řešit jídlo, protože vše zařídí zaměstnavatel přes dodavatelskou firmu. Pracovník si pak jen vybere, na co má chuť. Právě čerstvé ovoce a zelenina do práce je jedním z nejoblíbenějších benefitů.