Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » Zmatená ze své pleti? Zkuste ji analyzovat

Zmatená ze své pleti? Zkuste ji analyzovat

Všechny ženy touží po dokonalé pleti bez sebemenší chybičky, která je na první pohled zdravá, hebká a zářící. Málokterá ale má tento dar od přírody, většinou si musíme tak trochu pomoci kosmetickými přípravky a další péčí. Musíme si ale zvolit tu, která je pro naši pleť nejlepší.

Nevhodné přípravky

Svůj typ pleti většinou neznáme a pouze se domníváme, že máme pleť suchou, citlivou, mastnou, smíšenou… Používáme proto krémy a další přípravky vhodné k péči o pleť, ne ale vždy tu naši. Sebelepší kosmetika pak nepomůže, když máme reálně jiný typ pleti, než se domníváme, protože právě typ pleti hraje velkou roli v tom, jak se o ni starat.

Mastná a problematická pleť trápí zpravidla dospívající lidi, ale útrapy s ní mají i dospělí. Místo lehkých přípravků, které ji nezatěžují a pomáhají zlepšovat její vzhled i akné, tak používáme vyživující krémy proti vráskám, které ale nejsou pro problematickou pleť vůbec vhodné. Nebo jsme naučení jen na jeden univerzální krém bez ohledu na to, jaké je roční období a jaké požadavky má aktuálně naše pleť. Anebo si myslíme, že máme suchou pleť a snažíme se ji stále hydratovat, šupinky a nezdravý vzhled však přetrvávají. Trávíme mnoho času péčí o pleť a kupujeme stále nové přípravky, které ale nepřináší kýžený výsledek. Je to proto, že požadavky pleti a její potřeby jsou úplně jiné, než si myslíme.

Odborná analýza

Různých testů z časopisů pro ženy a internetových magazínů, které by měly odhalit typ pleti, jistě každý viděl mnoho. Jejich výsledky jsou však velmi zkreslené, jen z několika otázek nelze určit, co vše naše pokožka vyžaduje. Mnohem podrobnější je analýza pleti. Ta umožňuje do hloubky poznat konkrétní potřeby pleti, což pomůže zvolit vhodnou péči i ty správné kosmetické přípravky. Možná překvapí, co vše pleť potřebuje a naopak co jí nedělá dobře a bude nutné změnit některé své návyky, ale vyplatí se to. Krásná a zářivá pleť je tou nejlepší odměnou.

Na pleti se projevuje i naše životospráva a pitný režim, proto je dobré myslet na výživu a péči nejen zvenku, ale i zevnitř.