Zkuste změnu! Může být i k dobrému!

Bojíte se změny, ale chtěli byste jednodušší jednání a především transparentní podmínky odběru elektřiny a plynu? Zkuste menšího dodavatele. Nejspíš se na ně budete dívat skrz prsty, protože nejsou na trhu tak dlouho a možná jim nevěříte. Mohly by vám pomoci klientské recenze. Od zákazníků se nejlépe dozvíte, jestli se vás daná firma nesnaží natáhnout. Zjistit si co nejvíc informací také není na škodu. I jednání jejich pracovníků vám hodně napoví.

V jednoduchosti je krása

Každý velký dodavatel elektřiny si je víceméně jistý svou klientelou. U takových podniků je to ovšem mnohdy na škodu. Nemusí se totiž až tak moc snažit zlepšovat služby nebo pomáhat svým klientům ušetřit, když to jde. Stačí si projít podmínky přechodu a podpisu smlouvy. Většinou máte všechny informace na webových stránkách, takže je proces o něco rychlejší.

Vybrat si z nabídky produktů je už o něco horší, protože si nemůžete být jistí, co je pro vás dobré a co ne. Fixní ceny elektřiny (viz https://www.epet.cz/elektrina/) vypadají dobře, ale ujistěte se, zda je to nejlepší varianta. Malí dodavatelé zvládnou vše za vás. Stačí jim poslat informaci o spotřebě a sami vytvoří nabídku a návrh smlouvy.

Slušné jednání a vstřícnost při zařízení

Zařídit si přívod plynu zvládnete díky 4 jednoduchým krokům. Dodavatel za vás vyřídí i kompletní převedení. Případné odstoupení od smlouvy také není nijak těžké. Vytisknete si žádost o ukončení smlouvy a zašlete ji na e-mail nebo poštou. Můžete si být jistit transparentností a přímým jednáním bez skrytých poplatků. Ceny plynu jsou přesně takové, jak je společnost uvádí (například https://www.epet.cz/plyn/) .

Změnou k lepším službám

Pokud se vám už stalo, že na vás byli pracovníci nepříjemní nebo nebyli ochotni zabývat se vaším požadavkem, je to dobrý důvod pro změnu. Nemá cenu se stresovat a rozčilovat, když to jde v klidu. Dodavatel plynu nemusí být váš strašák.