Zimní obuv pro malé neposedy

Krásné dny se pomalu loučí a nastává opravdový podzim plný plískanic a mokrých chodníků. Plátěné tenisky už stačit nebudou a je čas porozhlédnout se po nepromokavých pevných botách, které poslouží, i když se venku ochladí a napadne sníh. Jaké boty ale vybrat? A jak je to s velikostí? Když už pořídit boty pro děti, měly by být co nejlepší, aby kvalita opravdu odpovídala ceně. Protože jste si určitě všimli, že cena botiček se pohybuje trochu výš, než byste čekali. Výběr je proto zásadní.

Jak vybírat velikost?

Nejlépe boty vyzkoušet. Je jasné, že malé dítě to bude bavit asi tak pět vteřin, než se rozeběhne po obchodě a bude se nudit. Přes internet je to rozhodně jednodušší, ale v tom případě je lepší nohu dítěti přeměřit, než se spoléhat na číselné označení. Každý obchod totiž může mít velikosti různě dimenzované. Zboží sice můžete vrátit, ale je to otrava. Proto raději změřte, porovnejte ji s velikostní tabulkou přímo u vybraného e-shopu a podle toho vybírejte. Často také pomohou uživatelské recenze, které poradí, zda velikost sedí nebo koupit menší/větší.

Když z toho tak rychle vyroste…

Zimní boty pro děti jsou na jednou sezónu. Sice by bylo logické kupovat větší, aby vydržely déle, když už do jejich koupě investujete. Ale zase nezapomeňte, že boty musí správně sedět na noze. Dítě sice může nosit tlustší ponožky či rovnou dvoje. Když se učí chodit, mělo by mít jistotu, pohodlí a hlavně pevné nohy, na které se při chůzi může spolehnout. Na výběr máte pevnější kotníčkové a měkké sněhule s pevným chodidlem.

Faktory ovlivňující koupi bot

V podstatě je to stejné jako u dospělých. Ačkoliv u dětí klademe na správný výběr mnohem větší důraz. Záleží také na jejich využití. Pokud jsou jen na rychlý přechod venkem, aby prckovi nebyla zima, můžete koupit sněhule. Jestli už dítko chodí bezpečně samo, uvažujte spíš o pevnějších kotníčkových. Hezky podrží kotník a bude se mu lépe běhat i na mokru. Nezapomeňte na protiskluzové podrážky. Dětské boty na zimu jsou v různých barvách (i se zvířátky), vašemu dítěti se určitě budou líbit a vy budete spokojeni, protože jste vybrali ty nejlepší.