Zdravé bydlení – začněte od podlahy!

Pokud patříte mezi lidi, kteří dbají o své zdraví a není jim jedno, kde a jak žijí, jistě si zakládáte na zdravém bydlení. Myslet ekologicky je totiž zvláště v dnešní době potřeba. Naše rozhodnutí mají vliv nejenom na nás samotné a naše nejbližší, ale také na celou planetu. Pokud tedy chcete udělat maximum pro vaše zdraví a zároveň podpořit ekologickou myšlenku na záchranu naší planety Země, investujte do ekologické podlahy!

Volte přírodu

Pokud stavíte či renovujete, jistě jako všichni ostatní začínáte od podlahových krytin. Při výběru je potřeba vzít v úvahu vlastnosti podlahy, potřebu údržby a také finanční stránku. Na trhu je k dostání velké množství podlah, a tak je někdy obtížné se v nabídce orientovat. Základem však zůstává, že podlaha je přírodní, nebo syntetická. Klasickým zástupcem přírodních podlah je podlaha dřevěná. Dřevo skvěle pohlcuje pach, udržuje stálou teplotu a zejména vyniká svým originálním a nezaměnitelným vzhledem. I přes to je mnoho lidí, kteří preferují PVC. A je to škoda – i když PVC jistě nabízí vlastnosti, které jsou do některých místností žádoucí, pořád se jedná o syntetický materiál, který může do ovzduší uvolňovat některé chemikálie a nežádoucí látky. Při výběru podlahy se tak nedívejte pouze na cenu, ale na to, jaké ovzduší může podlaha vytvářet. Co však dělat, pokud dřevo nechcete kvůli náročnosti na údržbu, avšak syntetické podlahy také ne?

Bez chemie

Podlaha, která je stoprocentně recyklovatelná a vyrobená bez jediné špetky chemie – to vše se skrývá za pojmem ekologická podlaha. Nejenom, že vám v domácnosti vytvoří opravdu zdravé prostředí, ale také šetří životní prostředí. Můžete mít tak dobrý pocit, že děláte dobrou věc pro vaše zdraví i pro lepší životní prostředí. Tyto podlahy najdete v nejrůznějších dekorech i barvách. Vybrat si tak můžete přesně tu, která dokonale zapadne do interiéru vaší domácnosti. Co se týče pozitivních vlastností, je odolná vůči skvrnám, poškrábání i vyblednutí.

A jaké podlahy máte doma vy?