Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Založení společnosti s ručením omezeným se dá v dnešní době provést snadno a rychle. Jak na to?

Založení společnosti s ručením omezeným se dá v dnešní době provést snadno a rychle. Jak na to?

spol. s.r.o.

Uvažujete o tom, že byste začali podnikat? Jednu z možných forem představují takzvané společnosti s ručením omezeným. Při založení společnosti s ručením omezeným je zapotřebí splnit poměrně dost podmínek, které jsou stanoveny v příslušném zákoně. Co dělat, abyste se s tímto procesem nemuseli zbytečně trápit?

Založení s.r.o. vlastní cestou není dobrým nápadem hned z několika důvodů

Pokud se člověk pouští do založení s.r.o. vlastními silami, může se jednat o velmi náročnou záležitost. Zvláště tehdy, nemáte-li s tímto úkonem vůbec žádné předchozí zkušenosti. V první řadě je pak nutné si důkladně pročíst zákon a postupovat krok za krokem. Každá chyba a opomenutí nějakého důležitého bodu totiž způsobí prodloužení doby, po kterou budete s.r.o. zakládat, případně ji sice založíte, ale poté se kvůli nesprávným údajům a dokumentům dostanete do potíží. Myslete rovněž na to, že založení společnosti s ručením omezeným svépomocí potrvá až několik týdnů. Nemáte-li tolik času a energie obíhat úřady a komunikovat s nimi, je zde mnohem snazší cesta.

Domluvte si pomoc od zkušených odborníků na zakládání s.r.o.

Proces založení společnosti s ručením omezeným se dá ulehčit tak, že veškeré náležitosti přenecháte na odborné firmě, která za vás vše potřebné vyřídí na základě plné moci a smlouvy. Takováto služba přitom není nijak drahá, dnes se dá zajistit za pár tisíc korun. Vezmete-li v potaz, kolik času a námahy ušetříte, lze tuto investici rozhodně považovat za rozumnou.

Při založení společnosti s ručením omezeným pomocí externí firmy nemusíte takřka vůbec nic řešit. Podnikat pak lze začít klidně už během pár dní, tedy za výrazně kratší dobu nežli v momentě, kdy se do zakládání s.r.o. pustíte zcela sami a bez znalostí. Specialisté naopak přesně vědí, co mají dělat, kde se dají jednotlivé kroky rychle vyřídit. Díky zkušenostem nemusejí dlouze studovat právní předpisy, zakládání společností s ručením omezeným je pro ně denním chlebem. V Česku ostatně nové s.r.o. vznikají každý den a stále více lidí využívá služeb externích firem, jež za ně celé založení vyřídí.

Co vše za vás vyřídí?

Na základě plné moci vám specializovaná firma na založení společnosti s ručením omezeným zajistí ověření duplicity názvu vaší budoucí s.r.o., dále uhradí veškeré poplatky (včetně toho za zápis do obchodního rejstříku), složí počáteční kapitál, vyhotoví společenskou smlouvu a notářský zápis. V neposlední řadě vás samozřejmě zastoupí při jednání a komunikaci s jednotlivými úřady, a to právě na základě plné moci. Kompletní založení nové společnosti vy osobně můžete provést online z pohodlí a klidu domova.

Kroků, které je třeba vykonat, skutečně není málo, takže se tímto způsobem zbavíte řady starostí a vyhnete se situaci, kdy byste během zakládání s.r.o. udělali nějakou zásadní chybu.