Začněte topit briketami – jsou palivem budoucnosti

Teplo z kamen je jiné než z radiátorů. Je úžasné zastavit se u kamen a chvíli si nahřívat záda. Nebo se koukat přes sklo do plamenů a relaxovat. Jenomže když tomu předchází dřina spojená s přípravou dřeva, mnohdy si raději tuto rozkoš odpustíme. Víte ale, že to jde i bez dřiny?

Nachystejte si palivo do kamen bez práce

Někdo si možná štípání dřeva, někdy i jeho samotěžbu v lese pochvaluje, to ale jen do chvilky, než jej pořádně sekne v zádech. Jiní prostě na toto hobby nemáme čas, a přesto bychom rádi topili či přitápěli v kamnech. Lze to díky modernímu palivu, které je pokládáno za ekologické palivo pro třetí tisíciletí – dřevěným briketám.

Dřevěné brikety se vyrábí z dřevěného odpadu. Konkrétně z pilin, nejčastěji ze smrku, někdy se setkáme s bukem, s dubem, s jinými dřevinami téměř ne. Nemusíte se bát, že jde o piliny míchané s umělými pojivy. Jedná se skutečně o 100% dřevěné topení. Piliny se spolu propojí díky technologii, kterou se brikety vyrábí. Lisují se pod tlakem a za vysoké teploty, u níž dojde k lignifikaci a dřevo při ní nabídne své samolepicí vlastnosti.

Kam se dřevem, tam i s briketami

Topit briketami se dá ve všech kamnech, kde lze topit dřevem. Lepší, než je podpalovat třískami, je použít tuhý podpalovač, ale není to podmínkou. Brikety jsou ideálně suché pro topení, mají vysokou výhřevnost, která však nepřekračuje normy, a tudíž neničí topeniště. Dochází u nich k velice dobrému spalování s minimem popela. Ten se pak dá upotřebit ke hnojení vápnomilných rostlin.

Brikety nevyžadují přípravu a snadno se skladují

Zatímco čerstvé dřevo se musí před použitím na topení sušit tři až čtyři roky, brikety si koupíte hotové a připravené k topení. Bývají baleny nejčastěji po 10 kg. Skvěle se s nimi manipuluje i se snadno skladují. Manipulace a topení s briketami je též velice čisté. Potřebujete koupit dřevěné brikety? Objednejte si je u OPTIMTOP. Firma je rozváží po celé České republice, od množství jedné palety s dopravou zcela zdarma.