Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Nášlapné kameny do trávy

Nášlapné kameny do trávy

Fotografie: nášlapné kameny

Plánujete výstavbu chodníku ve vaší zahradě? Dnes si díky nabídce přírodního kamene můžete v zahradě vytvořit elegantní chodníky, které povedou do altánku, garáže či bráně. Podívejte se na jednoduché řešení nášlapné kameny – šlapáky.

Jedná se o plochý kámen, který se využívá zejména v zahradách. Kombinace živé a neživé přírody je vděčná hlavně v moderních a nadčasových exteriérech. Uvažujete-li proto nad novým chodníkem, sáhněte po přírodním kameni, který do zahrady vnese jemnost a eleganci.

Přírodní kámen vydrží v zahradě mnohem déle než beton či jiné materiály. Oblíbený je zejména pro trvanlivost a spolehlivost. Šlapáky do trávy z přírodního kamene mají několik vlastností. Přírodní kámen je znám nepravidelností a proto bude vypadat každý chodník originálně.

Šlapáky do trávy rozzáří exteriér

Nášlapné kameny budou sloužit jako nášlapná místa, která neplní jen praktickou funkci. Jejich pokládáním do mozaiky vytvoříte optickou designovou stezku, která v zahradě vytvoří příjemný vzhled. Šlapáky do trávy slouží zejména jako chodník na místech, kde se jiný chodník nedá postavit. Instalování šlapáků nevyžaduje žádný speciální materiál ani znalosti. Stačí chytré ruce, trpělivost a chuť dělat.

Práce se šlapáky je tak kreativní, že bude bavit domácí kutily každé věkové kategorie. Za krátký čas a bez velké námahy postavíte krásnou stezku z přírodního kamene. Šlapáky můžete postavit do trávy, hlíny, štěrku, písku či betonu. Pokud šlapáky vkládáte do trávy, je důležité abyste povrch upravili za rovnou s kamenem. Vyčnívající šlapák by mohl ohrozit malé i velké a to z důvodu zakopnutí. Oblíbeným kladením je i ukládání šlapáků do štěrku. S ním dokážete vytvořit barevný kontrast.

Mezi oblíbenými materiály jsou andezit, kvarcit a další. Andezit je odolný materiál a je také mrazuvzdorný. Šlapák jsou nenáročné na údržbu. Čas od času je můžete umýt vysokotlakým čističem.