Domů » Vyžeňte hlodavce ze své zahrady!

Vyžeňte hlodavce ze své zahrady!

Noční můrou každého zahrádkáře jsou hlodavci pobíhající po jeho zahradě. Ti jsou nejen velmi nevítaní hosté, ale také škůdci. Dokáží totiž způsobit zásadní škody za velmi krátké časové období. Z tohoto důvodu je cílem každého hospodáře jejich počty na svém pozemku co nejvíce zredukovat.

Jak se na pozemek dostanou?

Mluvíme zde nejčastěji o hraboších, kteří se nejčastěji vyskytují v zahradách blízko polí či luk. Dokud zemědělci prováděli hlubokou orbu, populace hrabošů byla uměle redukována, protože orba systematicky ničila jejich nory. Ovšem to se poslední dobou neděje, a proto se stále častěji stahují do zahrad, kde se jim naskýtají prakticky neomezené možnosti obživy. To však majitel pozemku nevidí rád, tudíž se je snaží všechny systematicky zlikvidovat.

Jaké škody mohou napáchat?

Hraboši se velmi často zaměřují na zelené rostliny. Svými hlodáky, které jim neustále dorůstají, požírají listy, stonky, cibule i zbytky rostlin jak okrasných, tak těch užitkových. Dalo by se říci, že se tito parazité nezastaví prakticky před ničím. Nepohrdnou totiž ani mladými dřevinami, u kterých ohlodávají především kmeny nad zemí, ale i kořeny ukryté pod zemí. Jestliže na zemi necháte dlouho ležet spadané ovoce, prakticky tím zvete hraboše na svůj pozemek.

Jak s nimi účinně bojovat?

Způsobů, jak likvidovat hlodavce na své zahradě, je mnoho. Avšak ne všechny jsou natolik účinné, aby se vyplatila jejich instalace. Tím nejlepším z nich je samozřejmě vodě odolná parafínová směs. Hodí se do všech venkovních prostor bez rozdílu. Použít ji můžete jak na zahradě, tak i na poli. Vyniká velmi rychlým účinkem a malým množstvím potřebným k zahubení jednotlivého zvířete. Díky jednoduché aplikaci a již zmíněné voděodolnosti se již nebudete muset potýkat s jakýmikoliv škůdci.

Problémy s hlodavci řeší velká většina zahrádkářů. Jestliže je tedy chcete likvidovat účinně a efektivně, používejte k tomu výše zmíněný prostředek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *