Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » ZAHRADA » Vytvořit dětem na zahradě malý zábavní park není zase tak složité

Vytvořit dětem na zahradě malý zábavní park není zase tak složité

Fotografie: Trampolína s klouzačkou

Zahrada je místem, které si můžete přetvořit zcela k obrazu svému. Často k tomuto účelu nebudete potřebovat ani velké množství financí, stačí jen chuť si trochu máknout a samozřejmě i dobré nápady.

Pokud ovšem máte děti ještě školou povinné či dokonce mladší, měli byste při zahradních úpravách myslet i na ně.

Důležitá je bezpečnost

Vyčarovat z prťavé zahrádky o několika málo metrech čtverečních hřiště pro své špunty samozřejmě nemůžete, nicméně máte-li alespoň středně velkou zahradu, nějakou tu atrakci byste přeci jen mohli vyrobit, případně pořídit ve vhodné prodejně.

Druhá možnost je pro většinu rodičů mnohem schůdnější, jelikož si tím ušetří čas a nervy. Navíc ne každý může být manuálně zručný natolik, aby dokázal svým dětem vytvořit kvalitní, a hlavně bezpečné atrakce na dovádění.

I vyčnívající hřebík nebo šroubek může vést k tragédii. Proto se na hračkách na zahradu určitě nevyplatí šetřit. Nemuselo by to dopadnout zrovna dobře.

Skluzavka

Výběr těch správných hraček byste bezpochyby měli konzultovat se svými ratolestmi, jinak nakoupíte spoustu nesmyslů, které je nebudou zajímat. Když se však rozhodnete mládež přeci jen příjemně překvapit, je dobré pořídit nějakou jistotu, například skluzavku.

Skluzavky jsou poměrně levné, a přitom se na nich dá užít spousta legrace. Prodávají se v mnoha velikostních, designových i barevných variacích.

Trampolína

Na zahradě se může dobře vyjímat i trampolína. Na rozdíl od jiných druhů hraček jde spíše o cvičební nástroj, který sice umí skvěle zabavit, ale rovněž se na něm skvěle hubne. Když už si vyberete trampolínu, kupte model, jehož součástí jsou i různé bezpečnostní prvky.

Hlavní je obvodová síť, která udrží děti na trampolíně, ale důležité jsou i kryty na pružiny. Bez těchto dvou ochranných složek byste své potomky neměli nechat vůbec skákat.

Houpačka

Všechna správná dětská hřiště by měla mít nějakou houpačku, to vaše nevyjímaje. Zrovna houpačku můžete snadno vytvořit i svépomocí. V podstatě stačí pouze prkýnko a pevný provaz. Místo prkna lze použít třeba i větší pneumatiku. Někdy však bývá problém strom.

Jeho absence by vás nicméně neměla odradit, jelikož se v současnosti dají běžně pořídit i samostatné houpačky, které žádné stromy ke svému provozu nepotřebují.

Pískoviště

Hlavně menší děti milují pískoviště. Na něm se mohou vyřádit, co hrdlo ráčí. Díky pískovišti si mohou vyzkoušet třeba roli architektů. Vždyť každý alespoň jednou v životě postavil hrad z písku. Tímto způsobem se děti nejen dobře zabaví, ale zároveň zaměstnávají svou šedou kůru mozkovou, což je pro jejich další vývoj maximálně užitečné.

K pískovišti je dobré nakoupit i doplňky typu bábovičky, lopatky a kyblíčky. Bez toho by rozhodně nebylo kompletní.