Přeskočit na obsah
Domů » FINANCE » Výpis z exekučního rejstříku jako nejlepší kamarád (nejen) podnikatelů. Proč tomu tak je?

Výpis z exekučního rejstříku jako nejlepší kamarád (nejen) podnikatelů. Proč tomu tak je?

V některých případech se dá do exekuce dostat bez vlastního přičinění a jedná se zkrátka o smůlu. Častějším případem je ovšem exekuce oprávněná, zaviněná plně chybami stíhaného. Chcete někomu takovému svěřit své peníze?

Exekuce, kam se podíváš

Na konci minulého roku náš stát evidoval přibližně 712 000 lidí v exekuci, přičemž mnoho dalších dlužníků na tu svou teprve čeká. Co to pro vás znamená? To znamená, že pokud svěřujete svoje peníze nebo svůj majetek cizí osobě, může se dost pravděpodobně jednat o chronického dlužníka (a takových není vůbec málo).

Mnoho životních situací vyžaduje důvěru v jiného člověka. Může se jednat o pronájem bytu, najmutí řemeslníků, koupi či prodej majetku a mnoho dalších oblastí. Nejspíše nechcete své těžce vydělané peníze svěřit někomu, kdo plní registr exekucí jako na běžícím páse, máme pravdu? Jak si vybírat pouze spolehlivé subjekty?

Prověřuj

Není snazší a inteligentnější způsob, jak se vyhnout letící střele, než si proklepnout potenciálního nájemníka/řemeslníka/partnera. Jak? Dvě slova – exekuční registr. Chvíle strávená na internetu vás může zachránit od roků vymáhání a souzení se. Dnes je taková kontrola už rychlá a lze provést z pohodlí domova.

Výpis z registru exekucí lze získat na stránkách exekuceinfo.cz a jedná se o velmi svižný a pohodlný proces. Do kolonky vyplníte jméno, datum narození nebo rodné číslo hledaného člověka. V případě právnické osoby lze použít také její IČO.

Celý proces funguje bez registrace, plně online a výsledek vám přijde do vaší e-mailové schránky. Jedná se o jednoduchý způsob, jak se ochránit před potenciálními problémy při jednání s nespolehlivou osobou. Kéž by to tak dělal každý, protože by hned bylo na světě o něco lépe.