Výměna vodovodní baterie je hračkou i pro amatéry

Letošní tuhá zima prověřila leckteré staré vodovodní potrubí, jak se mohli přesvědčit obyvatelé centra Prahy, kde prasklo vedení z 19. století. Mnohé rozvody vody byly zasaženy v chalupách, které spaly zimním spánkem, a leckdy došlo i na vodovodní baterie. Někdy je třeba vyměnit zarezlou kartuši, jindy ji zas stačí vyčistit, ale nejčastěji dochází ke zničení celé vodovodní baterie, kterou je třeba pak zakoupit novou.

Zjistěte si rozměry a typ vodovodní baterie

Před nákupem vodovodní baterie je ideální vzít starou s sebou a vyměnit za novou se stejnými parametry, nedojde tak k mýlce a vy nemusíte obchod navštěvovat dvakrát. Vypněte vodu a odmontujte celou baterii. Chcete-li si koupit vodovodní baterii přes e-shop vodacentrum.cz, zadejte rozměry a typ baterie. Zvolit si můžete vodovodní baterie sprchové, dřezové, bidetní, vanové a umyvadlové. Uvedené zboží se prodává ve variantách pákových, kohoutkových i termostatických. U každého produktu je důkladný popis zboží včetně nákresu a přesných rozměrů. Nemůže se stát, že by si člověk, který si vyměňuje baterii svépomocí, neporadil.

Video návody poradí také nezkušeným opravářům

Neznalí samouci, které nouze naučila housti a musejí si výměnu rozbité součástky provést sami, se nejčastěji informují na internetu. Internetové stránky, výše zmíněného e-shopu, se zaměřují na veškeré sanitní materiály, produkty a doplňky jsou obohaceny o důležitá poučná videa. Podle nich se zájemci o drobné domácí opravy naučí například nainstalovat dřez, vyrazit otvor do dřezu, anebo jej speciálně vyčistit. Obchod je samozřejmě otevřen i pro velkoodběratele z řad instalatérů, majitelů firem a prodavačů z kamenných obchodů se sanitou a veškerými potřebami pro kuchyně a koupelny.