Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Výhody vinylové, laminátové nebo dřevěné podlahy. Zvolte tu nejlepší

Výhody vinylové, laminátové nebo dřevěné podlahy. Zvolte tu nejlepší

Fotografie: vinylová podlaha lepená

Každý druh podlahové krytiny má své přednosti, ale i nedostatky a omezení z pohledu vhodnosti do určitých místností. Pro maximální spokojenost s výběrem je tak nutné vědět, co která podlaha obnáší a na co si musíte dát pozor v rámci instalace či údržby. A přesně s tím vám pomůže tento článek.

Odolný vinyl

Do domácnosti, kde jsou malé děti nebo domácí mazlíčci, je dobré vybrat dostatečně odolnou PVC podlahu, u které budete moci zvolit i úklid se silnějšími dezinfekčními prostředky. Právě vinylové podlahy tak mohou být dobrou volbou. Díky své struktuře je navíc vinyl velmi variabilní a při pokládce snese i drobné nerovnosti. Zvolit si můžete lepenou variantu, ale i způsob pokládky ve formě plovoucí podlahy.

Příjemný laminát

Další velmi populární variantou je laminátová podlaha. Zde máte opravdu pestrý výběr z mnoha různých dekorů, kdy si zvolíte podle sebe ten nejvhodnější. Příjemný materiál u laminátové podlahy je mnohdy otázkou výběru kvalitního provedení od ověřené značky. Nejlevnější podlahy z laminátu totiž zpravidla nemají dobrou životnost. Při výběru dobré varianty však získáte podlahu, která se poměrně snadno pokládá, nabídne krásný vzhled i odpovídající životnost při běžném používání.

Krásné dřevěné podlahy

Kvalitní dřevěná podlaha je léty prověřená klasika, u které rozhodně nesáhnete vedle. Jde o materiál s dlouhou životností a v případě poškrábání či jiného poškození možnosti opětovné úpravy po vybroušení. Dřevo má také krásný vzhled a je příjemné na dotek. Jen je potřeba vědět, že dřevěná podlaha vyžaduje pečlivou údržbu, používání vhodných přípravků a ochranu před přílišnou vlhkostí. Je také nutné zajistit, aby byl podklad před položení víceméně dokonale rovný. Myslete také na případnou izolaci proti kročejovému hluku.