Jak vybrat tričko pro volný čas a sport?

Při pořízení nového oblečení je vždy důležité zvážit několik aspektů. Rozhodně by hlavním kritériem neměla být za každých podmínek cena, protože levné oděvy vás v konečném důsledku mohou vyjít draho, neboť je za krátký čas budete nuceni vyhodit. V každém případě je dobré zvážit, pro jaké účely si jej pořizujete. Dvojnásob to platí pro trička, která patří k nejčastěji používaným druhům oblečení.

Při volbě nového trička máte na zvážení, zda dát přednost osvědčeným značkám, či nikoliv. V současné době existuje na trhu řada značkových výrobců, kteří při výrobě oblečení pro volný čas a sport dávají přednost vysoké kvalitě, pohodlí a zároveň i maximální funkčnosti. K nim se už dlouhá léta řadí 4F, která představuje moderní řešení pro aktivní mladé lidi.

V nabídce společnosti 4F naleznete vysoce módní trička, která se dají nosit při běžných denní činnostech, ale zároveň se skvěle hodí také pro nejrůznější druhy sportů, indoorových i outdoorových.

Prodyšnost – důležitý prvek každého sportovního trika

Při nákupu nového trička, ať už třeba v obchodu 4Fstore či jinde, je důležité brát na zřetel právě jeho funkčnost. Kvalitní funkční triko musí dobře odvádět pot. Ovlivňuje to hlavně prodyšnost materiálu. Ani při běhání a intenzivním sportování se díky materiálu, který je prodyšný, nemusíte bát, že se pot bude zachytávat na oblečení, což by bylo jednak nepříjemné, ale zároveň by to mohlo způsobit třeba i následné zdravotní komplikace v podobě nachlazení apod.

Funkční tričko musí mít příjemný střih a vhodnou velikost

Trička je dále nutné vybírat i dle velikostí a střihu. Zejména tehdy, když jsou určena ke sportovním účelům, je žádoucí, aby měla patřičné rozměry. V opačném případě vás budou omezovat v pohybu. Důležitý je střih v oblasti krku, kdy sportovní tričko nesmí příliš škrtit, pozor si dejte i na délku a šířku v oblasti pasu. Ve zmíněném obchodě 4Fstore si lze trička velmi jednoduše objednat na míru. Stačí, když si zvolíte konkrétní produkt a následně vyberete vámi požadovanou velikost. Více informací o možnosti nákupu 4F triček se dozvíte na https://4fstore.cz/muzi/obleceni/tricka.html.

Funkční trička se poznají i podle toho, z jakých materiálů jsou vytvořena. Klasická trika bývají vyrobena převážně z bavlny. V případě funkčních variant je však zapotřebí ještě vylepšit zmíněné vlastnosti, tedy prodyšnost a schopnost materiálu „dýchat“. Proto se používají i umělé materiály, mezi něž se řadí hlavně polyester či polypropylen. Oba mají tu vlastnost, že nezpůsobují žádné alergické reakce, takže jsou vhodné i pro uživatele, kteří mají citlivější pokožku.

4F – kvalita, kterou oceňují i profesionální sportovci

Značka 4F byla přímo vytvořena, aby na trh uvedla špičkové sportovní oblečení. Kromě triček vyrábí kupříkladu i sportovní bundy pro každý typ počasí. Ne náhodou produkty společnosti 4F s oblibou nosí i mnohé sportovní hvězdy z celého světa. Jsou však dostupné pro kohokoliv z vás.