Víte, kterých 10 aut patří mezi nejprodávanější v Evropě?

Evropské prodeje nových automobilů se zvýšily o 6,4% ve srovnání s lednem 2014.  Všechny velké trhy zaznamenaly v lednu 2015 zvýšené registrace.  Volkswagen Golf a Polo byly v lednu 2015 nejprodávanějšími vozidly. Prodej nových aut na evropských trzích byl během měsíce ledna 2015 o 6,4 % vyšší než ve stejném měsíci roku 2014. Podle nejnovější analýzy prodeje aut JATO Dynamics se udržuje trend růstu, který začal v druhém pololetí 2013 a pokračoval během celého roku 2014. Volkswagen, Ford a Renault byly nejprodávanějšími značkami v lednu, přičemž na 19 trzích z 29 zaznamenaly růst prodeje v porovnání s lednem 2014.  Všech pět největších trhů v Evropě (Francie, Německo, Itálie, Španělsko a Spojené království) byly mezi 19 trhy, které zaznamenaly nárůst ve srovnání s lednem 2014. Irsko zaznamenal nejvyšší růst ze sledovaných zemí až o 30,8 procenta, zatímco ani Španělsko nezůstalo pozadu s růstem prodeje o 28,1 procenta.

Celkový prodej nových automobilů na sledovaných evropských trzích přesáhl v lednu 2015 1 milion kusů

Nejprodávanější značkou je i nadále Volkswagen, dále následuje, Renault, Škoda, Peugeot a Opel / Vauxhall. Všechny z Top 10 značek zaznamenali v objemu prodeje větší tržby než v lednu 2014. Renault, Opel / Vauxhall a Mercedes se mohou pochlubit dokonce dvouciferným růstem, díky zvýšenému prodeji modelů Capture, Clio, Corsa, Mokka a modelů třídy C.

Tabulka prodeje

Mezi desítkou je i Octavia

Tabulka nám ukazuje, že se na desátém místě poprvé od roku 2009 objevuje Škoda Fabia. Ta si meziročně polepšila o 37,3 %. Takže Škoda Auto má v první desítce hned dvě auta. Brian Walters, Vice President společnosti Jato Dynamics, prohlásil: „Prodeje nových automobilů na evropském trhu zaznamenaly silný začátek v prvním měsíci roku 2015, takže s potěšením můžeme zaznamenat, že pokračujeme v trendu Trust prodeje, který pokračoval během celého loňska. Dává to jistotu automobilovému průmyslu, že poptávka po plánovaných nových modelech, které budou představeny na ženevském autosalonu příští měsíc, budou pokračovat. „