Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » ZAHRADA » Venkovní stínící technika – žaluzie přináší nejen úsporu tepla

Venkovní stínící technika – žaluzie přináší nejen úsporu tepla

Pokud přemýšlíte o úsporách energie, tak soustřeďte svou pozornost i na vhodné zastínění oken. Venkovní roleta nebo žaluzie spolehlivě zadrží sluneční záření, a tak nedochází k zbytečnému přehřívání interiéru.  Jaký je rozdíl mezi žaluzií a roletou? Pořízením žaluzie získáte estetický a praktický doplněk, který vám jednoduše a velice přesně reguluje prosvětlení interiéru. Rolety navíc tlumí hluk, mají tepelně izolační vlastnosti a také brání vstupu nežádané návštěvě. Díky moderní technologii, máte k dispozici spoustu řídících a ochranných prvků – časové spínání, sluneční, také větrné a dešťové čidla, dovolenkový provoz, nechybí elektronický zabezpečovací systém. Samozřejmostí je ovládání dle individuálních požadavků uživatele.

Venkovní rolety doporučujeme ISOTRA!

Efektivní způsob jak pracovat s přírodním osvětlením – žaluzie

Žaluzie – co se materiálu týče, tak se preferuje dřevo, neboť elegantní dřevěné žaluzie mají svůj styl, přestože hliníková varianta nabízí efektní moderní design. Ovšem nutno říci, že oba typy dokonale interiéry zatemní a vytvoří příjemný a lehký stín. Módní novinkou jsou žaluzie fungující na principu přeměny slunečního záření na elektrickou energii. Naprosto dokonalé – akumulátor dobije solární článek, který napájí elektropohon žaluzie. Trh nabízí také meziokenní žaluzie, které jsou oblíbené pro svou jednoduchou údržbu, a navíc jsou bezpečně chráněné před poškozením.  Žaluzie v tomto provedení se dají naklápět pomocí otočného knoflíku.

Stylové vnitřní stínící prvky

Máte možnost si objednat nejen venkovní nebo meziokenní žaluzie, ale také předokenní žaluzie, které se montují na okna uvnitř pokoje. Kromě ručního a solárního pohonu se dají žaluzie ovládat elektrickým ovládáním, komfortní manipulaci zajišťuje centrální řízení a luxmetry, které umožňují naprosto automatický chod. Lidé mají stále ve velké oblibě látkové či římské rolety a také japonské posuvné stěny. Odborníci doporučují v zimním období využívat žaluzie zejména přes noc, aby se zabránilo tepelným únikům přes okno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *