Přeskočit na obsah
Domů » JÍDLO » Vařte to, co Češi milují. Třeba grilovaná kuřata

Vařte to, co Češi milují. Třeba grilovaná kuřata

Ceny se v restauracích enormně zvedly a úměrně tomu ubývají i zákazníci. Je třeba si je získat těmi správnými jídly. A co Češi milují a doma si to nikdy neudělají tak kvalitně? Rozhodně grilovaná kuřata.

Grily na kuřata jsou dobrá investice pro bufety, restaurace, pouliční prodejce, ale i pro firmy s vlastními jídelními provozovnami, nebo pro ty, které pravidelně pořádají různé akce pro zaměstnance i klienty. Těžko najdete někoho, kdo odolá vůni grilovaného kuřete. Natož pak jeho chuti. I ti, co si hlídají váhu a dbají o zdravý jídelníček, nedají na grilovaná kuřata dopustit. Jejich příprava je zdravější než v domácích podmínkách a kuřata skvěle chutnají.

Co byste o grilech na kuřata měli vědět?

Jak vybrat správný gril na kuřata? Prodávají se elektrické a plynové modely grilů. Gril bývá vybaven buď samostatně se otáčejícími špízy na kuře, nebo jedním společným pro planetární pohyb špízů. Velké množství modelů grilů na kuřata nabízí A. T. Fornax. Firma má též kvalitní e-shop, kde si lze tyto produkty pořídit.

Grilování na elektřině

Elektrické grily na kuřata nabízí firma od dvou značek. V první řadě jde o elektrický gril na kuřata ROLLER GRILL. Každý špíz je ovládán samostatně za pomoci čtyřpolohového přepínače. Gril počítá s grilováním různě velkých porcí, takže uvítáte možnost nastavování vzdálenosti jednotlivých špízů od sebe. Špízy mají motorky s ventilací. Kuřata však jde upevnit i bez vidlic. Ve standardní výbavě jsou quartzové trubice. Pokud však máte zájem, je možné grily na objednání dodat i s kovovými trubicemi.

Druhým typem jsou grily na kuřata CB. I zde jsou elektricky ovládány jednotlivé špízy. Grily vypadají efektně. Jsou celonerezové, se skleněnými dvířky i s vnitřním osvětlením. Vyberete si i model s dvoustranným prosklením.

Grilování na plynu

Plynový gril na kuřata pořídíte od stejných značek. Modely ROLLER GRILL RBG 80 a RBG 120 mají infračervené hořáky. Každý lze ovládat samostatně a nechybí ani tepelná pojistka. Prostor grilu je ventilován a lze snadno upravovat vzdálenost špízu od zdroje. Gril zakoupíte již s implementovanými LGP tryskami a též s tryskami pro zemní plyn.

Gril na plyn CB je druhým plynovým modelem s ovládáním jednotlivých špízů. Vypadá velice dobře díky nerezovému provedení. Některé modely se chlubí i výsuvným sklem. Nalézt jej lze u modelů G-20 a G-12. Tyto grily jsou rovněž s osvětlením.

Co gril, to jiná kapacita

Grily na kuřata se prodávají s různou kapacitou. Od menších, až po ty velké. Například elektrický gril na kuřata RGE 200, který vyrábí francouzský výrobce ROLLER GRILL, má kapacitu až 20 kuřat. Patří mezi nejoblíbenější modely s větší kapacitou. Hledáte něco menšího? Podívejte se na gril na kuřata E-6P. Jde o moderní elektronický gril na šest kuřat.