Přeskočit na obsah
Domů » PRO FIRMY » Vakuové manipulátory nejen urychlí vaši práci, ale také zvýší její bezpečnost

Vakuové manipulátory nejen urychlí vaši práci, ale také zvýší její bezpečnost

Foto: Vakuový manipulátor VMF

Pokud v rámci vaší činnosti potřebujete manipulovat s těžkými břemeny, velice výhodnou variantou je použití vakuových manipulátorů. Tato důmyslná zařízení využijete zejména při různých stavebních činnostech, ať už se jedná o instalaci skleněných výplní, pevných desek, nebo manipulaci s těžkými kamennými předměty.

Vakuový manipulátor výrazným způsobem zefektivní vaši práci při instalaci těžkých břemen

Vakuový manipulátor je zařízení, které pomocí podtlaku zefektivní manipulaci s těžkými neporézními materiály. I velmi těžká břemena lze takto velmi rychle přemisťovat na určené místo nebo zajišťovat jejich potřebné otočení či naklopení. Celá instalace a stavební činnost se za použití vakuového manipulátoru značně urychlí, čímž dochází také k nemalým ekonomickým úsporám. Další nespornou výhodou je zvýšení celkové přesnosti instalovaného komponentu.

Na bezpečnosti práce záleží

Při použití všech druhů vakuových manipulátorů dochází ke zvýšení bezpečnosti práce a ochrany pracovníků, a to i při činnosti s velmi těžkými či nebezpečnými břemeny. Zejména u výstavby nebo osazování skleněných ploch je bezpečnost práce palčivým problémem. Vakuové manipulátory nám tedy zajistí nejen větší ekonomickou návratnost, ale také eliminují případné nežádoucí ohrožení bezpečnosti práce, což nám k důsledkům může přinést také další finanční i jiné úspory.

Některé druhy vakuových manipulátorů nepotřebují zdroj elektrické energie

Jednou z dalších nesporných výhod vakuového manipulátoru, který nazýváme samopřísavný, je možnost práce bez zdroje elektrické energie. U elektrického typu vakuového manipulátoru je zdroj elektrické energie potřebný, můžeme však elektřinu přivádět z rozvodné sítě, ale také je možné využít manipulátor vybavený baterií.

Pro ekonomickou, efektivně a kvalitně zhotovenou zakázku potřebujeme profesionální vybavení

Pro získání konkurenční výhody ve vašem oboru je optimální variantou zakoupení vakuových manipulátorů od předních světových výrobců s mnohaletými zkušenostmi, které naleznete například u výhradního zastoupení v Conceptu Machinery s.r.o. V oboru zvedací a manipulační techniky vč. vakuových manipulátorů se jedná o opravdové profesionály, kteří vám zkušeně poradí nejvhodnější řešení přímo na míru vašim potřebám.