Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Toužíte po relaxu ve vlastní sauně? Nepodceňte výběr vhodného dřeva

Toužíte po relaxu ve vlastní sauně? Nepodceňte výběr vhodného dřeva

Fotografie: palubky do sauny

Saunování je ověřený způsob, jak zvýšit vaši obranyschopnost, vyrovnat se se změnami teplot venku a dopřát si regeneraci po fyzické i psychické námaze. Není proto divu, že si stále větší množství rodin zařizuje vlastní saunu u sebe doma. Navzdory očekávání se totiž nejedná o nic drahého ani složitého. Na co si musíte dát pozor?

Udržení tepla i pohodlí

Nikoho z vás nepřekvapí, že ideálním materiálem pro obložení daného prostoru je přírodní dřevo. To s sebou přináší skvělé tepelněizolační vlastnosti, nízkou hmotnost, snadné zpracování a výhodnou cenu. Nemusíte být zrovna zkušený řemeslník, abyste ho zvládli nainstalovat.

Ne každý druh dřeva vám však nabídne ideální vlastnosti. Proto se držte především sibiřského smrku, olše nebo třeba osiky. Dané prostředky patří mezi nejpopulárnější volby vůbec. Vyberete-li si palubky do sauny v této podobě, budete mít jistotu nejlepší možné péče.

Dodržujte intervaly

V každém případě dbejte na dodržování doporučeného postupu. Seďte v horku maximálně patnáct minut v kuse a poté se jděte vysprchovat do studené vody. Zmíněný postup opakujte přibližně třikrát.

Určitě nevystavujte své tělo vysokým teplotám těsně po velkém jídle. Nezapomeňte doplňovat dostatečné množství tekutin a dýchejte jen nosem. Po dokončení relaxu neprovádějte namáhavé fyzické aktivity a raději si udělejte hezký večer s knihou nebo televizí.

Dobrý pocit umocní i úspory během výstavby. Přesně proto se spolehněte jen na ověřené dodavatele s velkým výběrem a přijatelnými cenami. V dnešní době si veškeré komponenty objednáte online z pohodlí domova. Velmi populární je hlavně e-shop pod odkazem v první části článku. Po jeho otevření se před vámi objeví pestrý inventář kvalitních dřevěných palubek za bezkonkurenční částky.