Na co si dát pozor při výběru krátkodobé půjčky?

Máte díru v rozpočtu a potřebujete si vzít půjčku? Při správném výběru se nemusíte ničeho obávat a pomůžete si z výjimečné finanční situace. Podívejte se na několik důležitých bodů, kterým musíte věnovat pozornost. A pamatujte na pravidla bezpečného půjčování, která jsou základem pro efektivní využívání finančních produktů.

Výše úrokové sazby

To, co většinu lidí zajímá nejvíce, je výše úrokové sazby. Není se čemu divit. U většiny bankovních, ale i nebankovních půjček se jedná o hlavní a největší poplatek při čerpání úvěru. Na druhou stranu se však nedá zcela říci, že čím nižší úrok, tím výhodnější finanční produkt. Při výběru každé půjčky, ať už se jedná o několik tisíc korun, ale i velkou hypotéku, sledujte všechny parametry a vzájemně je porovnávejte.

Případné poplatky

Transparentní nebankovní půjčka má přesně stanoveno, kolik zaplatíte na úrocích, ale i případných poplatcích. Často se jedná o platbu za vedení účtu, za uzavření smlouvy a podobně. Nebojte se zeptat se na všechny případné výdaje ještě před samotným uzavřením smlouvy. Je nezbytně nutné přesně vědět, kolik dohromady za celou půjčku zaplatíte. Uvidíte, že se správným a rozvážným výběrem neuděláte chybu.

Důvěryhodný poskytovatel

Velkou výhodou při čerpání úvěru je možnost rychlého sjednání. Do nečekané finanční situace se totiž většinou dostáváme náhle. A rychlá půjčka nám mnohdy ušetří čas a spoustu starostí. Stačit vám bude několik minut a při potížích existují speciální linky, kde vám pomohou, či přímo sjednají úvěr. Klíčové je vybrat si i důvěryhodné poskytovatele s historií, jako je například Cool Credit. Dobré je najít si reference od předchozích klientů na internetu, abyste si udělali lepší obrázek o celé společnosti. Celá řada z nich navíc nabízí i bonusy pro poctivé klienty.